Mega nemoćna u Zagrebu, Zagorac blizu tripl-dabla

Cibona – Mega Leks 87:75
(22:23, 26:16, 23:14, 16:22)

Košarkaši Cibone lako su savladali ekipu Mega Leksa u okviru devetog kola D grupe FIBA Lige šampiona.

Predstavnik Hrvatske se tako revanširao ekipi iz Sremske Mitrovice za poraz u prvom delu takmičenja.

Mega je odlično otvorila meč i posle nepuna dva minuta imala je prednost od osam poena (10:2). Ipak, Cibona se zahvaljujući Žižiću, Roziću i Slavici vratila u utakmicu. Do kraja prve četvrtine ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Mega je prvih deset minuta rešila sa jednim poenom prednosti.

Ekipa iz Sremske Mitrovice se držala do polovine drugog kvartala, kada je poslednji put i imala vođstvo na ovom susretu (30:34). Cibona je napravila seriju 18:5 i preuzela potpunu kontrolu utakmice.

Vukovi sa Tuškanca su nastavili gde su stali i u trećem periodu, a prednost je rasla iz minuta u minut. Izabranici Dejana Milojevća nisu imali snage da se ozbiljnije odupru večerašnjem protivniku.

U poslednjih 10 minuta, Mega se koliko toliko trgla i uspela da ublaži poraz, ukupno sedmi u D grupi FIBA Lige šampiona.

Nik Slavica obeležio je susret sa 25 poena, devet skokova i pet asistencija. Andrija Žižić upisao je 14 poena i osam skokova, dok je Emir Sulejmanović postigao 12 koševa.

Najbolji u redovima Mege bio je kapiten Rade Zagorac sa 16 poena, 10 uhvaćenih lopti i osam asistencija. Ognjen Jaramaz postigao je 14, dok su Vlatko Čančar i Đorđe Simeunović  ubacili po 13 poena.