“Žapci” potopili crno-bele junoše

Mladost – Partizan 10:4 (3:0, 1:1, 3:0, 3:3)

Posle skoro dva meseca nastavljena je regionalna vaterpolo liga, a beogradski Partizan doživeo je težak poraz u Zagrebu od ekipe Mladosti 10:4.

Ekipa koju sa klupe predvodi Ratko Štritof, dominirala je od prvog do poslednjeg minuta, a mladići Partizana uspeli su tek u poslednjoj četvrtini da postignu tri gola, do tada, u prve tri, samo su jednom savladali odličnog golmana Mladosti Ivana Marcelića.

Hrvatski tim je dobio ubedljivo prvu i treću četvrtinu, dok su beograđani bili rezultatski ravnopravni u ostale dve.

Najefikasniji kod popularnih ''žabaca'' bili su Zović, Bašić i Vlahović sa po 2 gola, dok su po jednom Dobožanova savladali Brkić, Bulečić, Paškvalin i Pavičić.

Po jedan gol za crno – bele postigli su Velkić, Drašković, Adrejević i Radojević.

Na tabeli vodi Jug sa 21 bodom, Jadran iz Herceg Novog ima 16 i utakmicu više, Mladost je oscvojila 15, a Partizan je sada četvrti sa 13. Vojvodia je na začelju sa samo 3 boda iz 7 utakmica.

Sledeće subote Partizan u regionalnoj ligi dočekuje Budvu, a pre toga, u sredu, odigraće meč Lige šampiona sa dubrovačkim Jugom, takođe na Banjici.