Đoković preskočio prvu prepreku u Akapulku i zakazao spektakl sa velikim prijateljem

0
44

Novak Đoković – Martin Klizan 2:0 (6:3, 7:6(4))

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, vratio se na teren posle nepunih mesec dana i duela sa Rusijom u Dejvis kupu.

Đoković je na startu turnira u Akapulku savladao Martina Klizana rezultatom 2:0, po setovima 6:3, 7:6(4), a meč je trajao 90 minuta.

Drugi teniser sveta je došao do treće pobede nad Slovakom u isto toliko međusobnih duela, ali daleko od toga da je imao lak posao.

Novak je u prva tri servis gema morao da spašava četiri brejk lopte, dok je sa druge strane jednu od svoje dve brejk šanse u prvom setu pretvorio u vođstvo od 4:2 i sigurnom igrom došao do prednosti od 1:0 u setovima.

Gubitak seta nije mnogo uticao na Klizana, koji je u drugom setu poveo 4:2, Đoković je dva puta servirao za ostanak u meču i uspeo da izbori taj-brejk.

Vođstvo od 3:0 sa početka taj-brejka sačuvao je do kraja i zakazao duel sa Huanom Martinom Del Potrom koji je u tri seta bio bolji od Amerikanca Frensisa Tiafoa.

Biće to šesnaesti duel dvojice sjajnih tenisera i velikih prijatelja, Argentinac je dobio četiri, uključujući i poslednji na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru.