Barsinih šest lakih komada, Osasuni nema spasa [VIDEO]

Barselona je nastavila sa sjajnim partijama u španskoj Primeri. Katalonski klub je u utakmici 25. kola deklasirao Sporting iz Hihona i zabeležio petu uzastopnu prvenstvenu pobedu.

Goleadu na Nou Kampu otvorio je Mesi u 9. minutu, a dva minuta kasnije već je bilo 2:0 za Barselonu, kada je Luis Suarez "asistirao" Huanu Rodrigezu za autogol. Gosti iz Hihona su se ponadali u 21. minutu kada je Karlos Kastro savladao Ter Štegena, ali je volej Suareza u 27. minutu vratio sigurnost Barsi, koja je u drugom poluvremenu još tri puta tresla mrežu Sportinga. Strelci su bili Alkaser, Nejmar iz slobodnog udarca i Rakitić.

Osasuna koju vodi Petar Vasiljević sve je bliža Segunti, posle petog uzastopnog poraza. Bodove iz Pamplone je odneo i Viljaeal, za koji je posle duže vremena, od prvog minuta igrao Antonio Rukavina.

"Žuta podmornica" je golovima Sorijana u 2. i Soldada u 27. minutu iz penala, stekla sigurnu prednost. Tores je u 64. minutu, takođe sa bele tačke, postigao gol nade za Osasunu, ali je u jeku napada domaćeg tima Santos Bore krunisao kontranapad Viljareala novim golom. Isti igrač je u 78. minutu postavio konačan rezultat. Nikola Vujadinović i Goran Čaušić su odigrali ceo meč za poraženi tim.

Barselona – Sporting Hihon 6:1 (3:1)
Osasuna – Viljareal 1:4 (0:2)