Sergej Milinković-Savić približio Lacio finalu [VIDEO]

0
47

Lacio – Roma 2:0 (1:0)
Milinković – Savić 29', Imobile 78'

U prvoj utakmici, drugog polufinala italijanskog Kupa, Lacio je pobedio gradskog rivala Romu 2:0, i tako došao blizu završne predstave.

Lacijali su od samog početka više želeli pobedu, pa iako je Roma imala prividnu terensku inicijativu, napadi ''nebesko plavih'' bili su znatno opasniji. Iz jednog takvog Lacio je poveo. Felipe Luis je odlično prošao po levoj strani, ubacio loptu u sredinu, a na nju je natrčao naš Sergej Milinković- Savić, i zakucao je u mrežu. Džeko je zapretio domaćima u finišu poluvremena, ali je šutirao pored gola.

Drugo poluvreme pripalo je Laciju, pa je prvo, opravdano zbog ofsajda, poništen gol Imobilea, da bi se isti fudbaler ipak upisao u strelce u 78. minutu, mada najveće zasluge za gol idu na račun Keite.

Pored Milinković-Savića, za ekipu Lacija igrao je i Dušan Basta.

U prvom polufinalnom duelu, Juventus je sinoć pobedio Napoli 3:1.