Bogdan pogađao, ali se istakao i “krađama” u Litvaniji

0
37

Žalgiris – Fenerbahče  67:76 (17:19, 14:11, 17:25, 19:21)

Košarkaši vicešampiona Evrope, turskog Fenerbahčea, slavili su pobedu u 24. kolu Evrolige, na teškom gostovanju u Kaunasu protiv Žalgirisa i tako stigli do 16. pobede u najkvalitetnijem evropskom košarkaškom takmičenju. Žalgiris je ostao na 10 trijumfa i sa veoma malim šansama da se domogne osmog mesta i plasmana u plej-of.

Nijedna od ekipa nije uspela da stvori prednost veću od tri poena u prvoj deonici, koja je na kraju pripala gostima sa viškom od dva poena. Bogdan Bogdanović je svojim šestim poenom doneo predost od +5, u 13. minutu, bilo je 24:19, Odgovorili su Litvanci nešto boljom igrom i na poluvreme su otišli sa minimalnom prednošću, 31:30. Utakmicu u prvih 20 minuta obeležio je veoma mali broj poena, samo 61 ukupno.

Sve do samog finiša trećeg perioda prednost se selila s jedne na drugu stranu, a onda je Kalinić pogodio trojku, pa je za dva poentirao Ekpe Judo i Fener je u poslednjih 10 minuta ušao sa prednošću od sedam poena, 55:48. Osam minuta pre kraja poentirao je Ulanovas, pa je Žalgiris prišao na samo poen zaostatka, međutim, to je bilo sve što su uspeli.

Turski tim je u naredna dva minuta naparavio mini seriju 6:0, i ponovo došao do sedam poena razlike, a nešto kasnije i prvi put do dvocifrene prednosti, 68:58, košem Bogdanovića. Upravo je naš as tada preuzeo konce igre u svoje ruke, dirigovao napadima Fenera, ali i sakupio čak 7 ukradenih lopti, za miran finiš i pobedu gostiju.

U ekipi Željka Obradovića najefikasniji je bio Judo sa 16 poena i 7 skokova, Bogdanović i Mahmutoglu su ubacili po 14, a Bobi Dikson 12 koševa uz čak 9 asistencija. Nikola Kalinić je pobedi doprineo sa 5 poena i 4 skoka.

Litvanski tim je predvodio Jankunas sa 15 poena i 7 uhvaćenih lopti. Dvocifreni su bili i Pangos sa 11 i Motum sa 10 koševa.