Zvezda brinula za pobedu posle 25 poena prednosti, ali je još bliža plej-ofu [VIDEO]

0
52

Crvena zvezda – Broze Basket 74:60 (17:9, 26:20, 13:14, 18:17)

Košarkaši Crvene zvezde napravili su još jedan veliki korak ka plasmanu u plej-of Evrolige.

Iako lišeni pomoći Stefana Jovića crveno-beli su odigrali još jedan sjajan meč pa šampion Nemačke nije imao snage za preokret iako je u finišu ugrozio pobedu šampiona ABA lige.

Crvena zvezda je i u ovaj susret ušla jako, napravila je seriju 8:0, ali je Broze Basket uzvratio sa sedam uzastopnih poena. Od rezultata 10:9 nešto više od četiri minuta pre kraja prve četvrtine gosti nisu postigli ni poen, a Crvena zvezda je serijom 7:0 stekla osam poena prednosti posle prvih deset minuta (17:9).

Igrači nemačkog prvaka bili su napadački raspoloženiji u drugoj četvrtini, ali su primili više poena nego u prvoj četvrtini pa su na poluvremenu zaostajali 14 poena (43:29).

Broze je u dva navrata u ovoj deonici bio samo na šest poena minusa, dok je Crvena zvezda u dva navrata stekla velikih 18 poena prednosti.

Treća četvrtina se može podeliti u dva dela, crveno-beli su u prvih pet minuta došli do 25 poena prednosti, a onda do kraja treće četvrtine nisu postigli koš. Bamberg je u narednih osam minuta, do kraja treće i početkom četvrte četvrtine napravio seriju 17:0 i potpuno se vratio u meč.

Seriju je prekinuo Dženkins, ali je goste u životu održavao šut za tri poena i na tri minuta pre kraja ponovo su se približili na šest poena minusa (63:57).

Više od toga domaćin im nije dozvolio, a sve je bilo rešeno nakon dva uzastopna promašaja Nikole Melije za tri poena šezdesetak sekundi pre kraja utakmice.

Dženkins je bio najefikasniji sa 18 poena, dok je Simonović postigao 13 poena uz 9 skokova. Odličan je bio i Gudurić koji je ubacio 12 poena. U poraženom timu jedini sa dvocifrenim brojem poena bio je Fabijen Kozer sa 21 poenom.

Dejan Radonjić je posle meča rekao da je ovom pobedom najzadovoljniji od početka Evrolige, dok je njegov kolega sa klupe gostiju Andrea Trinkijeri ocenio da se neće biti lako ekipi koja naleti na Crvenu zvezdu u plej-ofu.