Sevilja ne odustaje od borbe za titulu [VIDEO]

0
25

Deportivo i Atletiko podelili su bodove igrajući 1:1 na Rijazoru u okviru 25. kola španske Primere, ali je rezultat ostao u senci teške povrede Fernanda Toresa.

Domaćin je poveo u 13. minutu, posle velike greške golmana Atletika, Oblaka, koji je loše ispucao loptu i pogodio svog štopera Himeneza, ona je stigla do centarfora La Korunje Andonea, koji se sa tridesetak metara stuštio ka golu i rutinski savladao slovenačkog golmana.

Izjednačio je Antoan Grizman, dobrim udarcem sa 25 metara, ali krivicu snosi i golman domaćih Luks, koji je stajao mnogo ispred gol linije i parabola Francuza ga je iznenadila. To je bio Grizmanov deseti gol u prvenstvu.

Sevilja je na svom Sančez Pishuanu pobedila Atletik iz Bilbaoa 1:0 i nastavila trku sa Realom i Barselonom.

Gol koji je rešio pitanje pobednika pao je već u 14. minutu. Tada je dosuđen penal za domaće, a loptu je na belu tačku namestio Stevan Jovetić. Međutim, golman gostiju Iraizoz, odbranio je udarac bivšeg fudbalera Partizana, ali se lopta odbila do Visentea Ibore, koji je pogodio mrežu.

Pre gola, crnogorski reprezentativac imao je dve dobre prilike, a posle vođstva Sevilje, Raul Garsija iz Atletika pogodio je stativu Rikovog gola.

U drugom poluvremenu viđena je po jedna šansa na obe strane. Raul Garsija u 61. minutu ponovo zapretio Riku, ali je golman domaćih na bravurozan način zaustavio njegov udarac sa ivice šesnaesterca. Četiri minuta kasnije sve dileme je mogao da reši Lusijano Vijeto, ali je glavom, iz blizine, poslao loptu pored gola.