\'\'Koltovi\'\’ u formi, pao i Šalke, Bavarci na španski pogon, Milioneri smrvili aspirine [VIDEO]

0
35

Bajern je pobedom na Rajnenergiju u Kelnu, pobegao Lajpcigu na sedam bodova, i sve je bliži novoj ''salatari''.

Bavarce su do pobede doveli Španci, i to odbrambeni fudbaleri. Prvi gol postigao je Ćavi Martinez u 25. minutu, ali je čitav posao završio Arturo Vidal. Samo što je krenuo nastavak Bernat je šutirao, lopta je nekog pogodila i promenila pravac, pa Kesler nije uspeo da interveniše. U ekipi Kelna, Subotić je igrao svih 90 minuta, dok je Miloš Jojić ušao u igru u 73. minutu. Tačku na trijumf stavio je Riberi u poslednjem minutu.

Kao po pravilu, u duelima Dortmunda i Leverkuzena ima mnogo golova. Tako je bilo i ovog popodneva na Signal Iduna parku. ''Milioneri''' su u mnogo boljoj formi od ''farmaceuta'', i to su dokazali ubedljivom pobedom. Dva gola je postigao najbolji strelac, Pjer Emerik Obamejang, a po jednom su se upisali i Dembele, Pulišić, Šurle i Gerero. Golove za goste postigli su Folland i Vendel.

Važan trijumf ostvario je Verder u Bremenu protiv, čini se već sada, otpisanog Darmštata. Jedini strelac bio je Kruze. Prvo je pogodio sa penala u 75. minutu, a onda je golom u nadoknadi overio pobedu, i to je bila treća uzastopna  tima iz Bremena, za koji posle dužeg vremena nije nastupio Miloš Veljković, već je meč gledao sa klupe.

Raspoloženi su bili i golgeteri Hofenhajma. Oni su čak pet puta terali golmana Ingolštata Hansena da vadi loptu iz mreže. Dva puta je precizan bio Salai, a po jednom Rudi, Kramarić i Hubner. Koen je postigao gol za goste, a drugi je autogol Šulea.

Samo dva gola viđena su u Majncu, i tu je sve bilo gotovo posle 25 minuta. Volfsburg je poveo preko iskusnog Marija Gomeza u 6. minutu, a izjednačio je Kolumbijac Kordoba u 24., što je bio i konačan rezultat.

Borusija iz Menhengladbaha sve više liči na ekipu iz prošle sezone. Novu pobedu ''koltovi'' su zabeležili protiv Šalkea, i tako stigli do petog trijumfa u poslednjih šest mečeva u Bundesligi, ako tome dodamo i plasam u dalje takmičenje Lige Evrope i domaćeg Kupa, jasno je da četa Ditera Hekinga igra u odličnoj formi.

Domaći su poveli golom Fabijana Džonsona u 28. minutu, poravnao je Nabil Bentaleb sa penala u 38. minutu i sa 1:1 se otišlo na odmor.

Kapiten Lars Štindl je dobro uposlio Džonsona u 64. minutu, a ovaj je postigao svoj drugi gol. Samo tri minuta kasnije bilo je 3:1, strelac Oskar Vend. Rafael je u 76. nagovestio katastrofu Šalkea, ali je Gorecka, na centaršut Hovedesa, u 82. minutu smanjio na 4:2, što je bio i konačan rezultat. Za goste je ceo meč odigrao Matija Nastasić, i zaradio je žuti karton još u 18. minutu.

Borusja je skočila na osmo mesto sa 32 osvojena boda, dok je Šalke pao na 13. sa 27.

Keln – Bajern 0:3 (0:1)
Dortmund – Leverkuzen 6:2 (2:0)
Hofenhajm – Ingolštat  5:2 (1:1)
Majnc – Volfsburg  1:1 (1:1)
Verder – Darmštat 2:0 (0:0)
Borusija (M) – Šalke 4:2 (1:1)