Loš fudbal, sudijski propust i podela bodova u 153. derbiju [VIDEO]

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Luković, Frimpong, Anđelković, Le Talek, Donald, Kanga (Milijaš od 80'), Plavšić, Ruiz (Milić od 76'), Boaći (Sikimić od 83').

Partizan: Kljajić, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović (Janković od 64'), Everton, Kosović (Tavamba od 84'), Leonardo, A.Stevanović (Mihajlović od 74'), Đurđević.

Sudija: Majo Vujović
Gledalaca: 41.132
Žuti kartoni: Plavšić, Anđelković, Luković, Milić – Everton, Đurđević

Fudbaleri Crvene zvezde i Partizana podelili su bodove u 153. večitom derbiju, odigranom pred više od 40.000 gledalaca.

Loš fudbal, veliki sudijski propust i podela bodova su ono što će se pamtiti sa ovog duela večitih rivala. Zvezda je povela u 34. minutu, golom Kange, kome je prethodila greška mnogo prozivanog sudije Maja Vujovića. Partizan je do boda došao u završnici, golom Đurđevića, posle centaršuta Vulićevića.

Prvi je zapretio Leonardo u 7. minutu, kada je lukavo šutirao u donji ugao, ali je Manojlović izbio loptu u korner. Zvezda je odgovorila 11 minuta kasnije, kada je Ruiz oprobao udarac sa dvadesetak metara, ali je lopta prohujala pored stative.

U 19. minutu Plavšić je pokušao da iznudi jedanaesterac, ali je bio previše teatralan, pa mu je sudija Majo Vujović pokazao žuti karton.

U 34. minutu Ruiz nije odustajao od lopte po levoj strani, uspeo je da prestigne Vulićevića i vrati loptu u teren, kada je ona celim obimom već bila u gol autu. Vujović i njegovi pomoćnici nisu reagovali, ali jeste Kanga, koji sa desetak metara matira Kljajića.

Partizan je bio za nijansu aktivniji u napadu, o čemu svedoči i odnos u kornerima u prvom poluvremenu (8:3 za crno-bele), ali pravih šansi nije bilo sve do nadoknade vremena u prvom delu utakmice. Le Talek je faulirao Jevtovića na 25 metara od gola, Leonardo je izveo slobodan udarac i plasirao loptu u donji levi ugao, ali je Manojlović još jednom bio siguran.

Ni u nastavku nije vrcalo od lepih poteza, prilika i uzbuđenja. Igralo se prilično konfuzno, isprekidano na obe strane, uz mnogo faulova, ali je Partizan ponovo za nijansu bio opasniji.

Imali su crno-beli i više prilika, koje se ipak mogu izbrojati na prste jedne ruke. U 47. minutu Đurđević je pokušao kroz noge Ruiza, ali je Manojlović bio spreman. Dva minuta kasnije Ostojić je šutirao glavom preko gola, posle kornera, a najbliži izjednačenju crno-beli su bili u 56. minutu. Leonardo je prošao po levoj strani, ubacio kod prve stative gde je Đurđević postavio nogu, ali je lopta otišla preko gola.

Zvezda je u drugom poluvremenu samo jednom zapretila, u 61. minutu, kada je Ruiz šutirao iskosa sa leve strane, pored gola.

Kako se primicao kraj, crveno-beli su pojačavali presing na sredini terena, a potom se sve više povlačili na svoju polovinu. Činilo se da Partizan neće moći da pronađe rupu u odbrani domaćina sve do 87. minuta. Tada je Vulićević centrirao sa desne strane, Tavamba odvukao pažnju Lukoviću, a Đurđević bio brži od svog čuvara i glavom matirao Manojlovića za konačnih 1:1.