Minimalci Nice i Parižana za poravnanje sa \'\'kneževima\'\’

0
44

Pobedama nad Nansijem, odnosno Dižonom, Pari sen Žermen i Nica, izjednačili su se sa Monakom na čelu tabele, s tim što će ''kneževi'' svoj meč sa Nantom igrati sutra.

Parižani su verovatno više mislili na gostovanje na Nou Kampu, nego na duel sa Nansijem, i to im se umalo osvetilo. Do pobede su stigli tek u 80. minutu, i to iz penala koji je u gol pretvorio Kavani.

I Nica se dosta mučila na gostovanju kod Dižona, ali je osvojila važne bodove. Strelac odluke bio je Siprijen u 69. minutu. Bez golova je završen duel na Korzici Bastija- Sent Etjen, a pobednika nije bilo ni u utakmicama u Mecu i Monpeljeu, ali su Mec i Ren, odnosno Monpelje i Gengan postigli po jedan gol.

Anže je u najefikasnijoj utakmici kola, pobedio u Kaenu 3:2, i tako zabeležio četvrtu pobedu u nizu.

PSŽ – Nansi  1:0 (0:0)
Bastija – Sent Etjen 0:0
Kaen – Anže  2:3 (1:2)
Dižon – Nica 0:1 (0:0)
Mec – Ren 1:1 (1:0)
Monpelje – Gengan 1:1 (0:0)