Revija penala na San Siru, Sampdorija sigurna protiv Peskare [VIDEO]

Ekipe Sampdorije i Milana zabeležile su pobede na svom terenu u utakmicama 27. kola Serije A.

Đenovljani su do trijumfa protiv otpisane Peskare stigli u drugom poluvremenu. Poveli su domaći preko Fernandeza u 18. minutu, izjednačio je mladi Adrijano Ćeri u 32., što je bio rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su Kvaljarela u 58. i Čik u 68. tresli mrežu ekipe Zdenjeka Zemana, za konačnih 3:1

Mnogo više uzbuđenja bilo je u duelu Milana i ''letećih magaraca'' iz Verone, ekipe Kjeva. Karlos Baka je na asistenciju Delofeua u 24. minutu doveo roso-nere u vođstvo, da bi u 43. minutu de Guzman iskoristio jedanaesterac za poravnanje rezultata. U nadoknadi prvog dela dosuđen je penal i za domaće, ali je Baka šutirao visoko preko gola Sorentina.

Kolumbijac se iskupio u 70. minutu kada je postigao svoj drugi gol za novo vođstvo Milana, da bi konačan rezultat postavio Lapadula, posle još jednog dosuđenog jedanaesterca

Roma – Napoli 1:2 (0:1)
Sampdorija – Peskara 3:1 (1:1)
Milan – Kjevo 3:1 (1:1)