Deportivo slavio u derbiju začelja, Atletiko rasterao “slepe miševe” [VIDEO]

0
47

Fudbaleri Deportiva iz La Korunje zabeležili su važan trijumf na gostovanju u Hihonu u prvoj utakmici nedeljnog programa 26. kola španske Primere.

Ekipa iz Galicije stigla je do tri boda pogotkom Pedra Moskere u poslednjim trenucima prvog poluvremena. Prethodno je Deportivo mogao do vođstva u 32. minutu, ali Emre Čolak nije iskoristio jedanaesterac. Plavo-beli su i pored pobede ostali na 17. poziciji, prvoj iznad crte, sa 23 boda. Sporting je 19. sa 17.

Atletiko je u okviru lako izašao na kraj sa Valensijom i slavio ubedljivo sa 3:0.
Već u trećem minutu Gruzman je mogao da postigne gol, ali je neko od odbrambenih igrača gostiju loptu zaustavio na gol liniji. Francuski reprezentativac se iskupio u 10. minutu kada je posle dodavanja Kokea, sa ivice šesnaesterca precizno pogodio sam ugao Alvesovog gola.

Samo što je počelo drugo poluvreme, Kevin Gameiro je šutirao, lopta je nekog pogodila na svom putu, promenila pravac i završila u mreži za 2:0. Nešto kasnije je Grizman imao stoprocentnu šansu, ali je Alves odlično odbranio. Ipak, u finišu se Grizman još jednom upisao u strelece, i stigao do svog 12. gola u Primeri ove sezone.

Sa nova tri boda, ''jorgandžije'' su se vratile na četvrto mesto na tabeli, i imaju 49 bodova, dok su ''slepi miševi'' ostali na 13. sa 29 bodova.

Osasuna je odigrala dobro prvo poluvreme u Las Palmasu, ali je u nastavku pokazala zašto ima najlošiju odbranu u Primeri. Hese Rodrigez doveo je domaće u vođstvo u uvodnim minutima utakmice, Kodro je do poluvremena preokrenuo, da bi u nastavku Livaja, Mesa i ponovo Rodrigez zatrpali mrežu gostiju uz autogol Unaija Garsije.

Bilbaou je za pobedu protiv Malage bio dovoljan samo jedan gol, a postigao ga je Raul Garsija iz penala u 72. minutu.

Hihon – La Korunja 0:1 (0:1)
Atletiko (M) – Valensija 3:0 (1:0)
Las Palmas – Osasuna 5:2 (1:2)
Atletik (B) – Malaga 1:0 (0:0)