29

Partizan – Krka 94:80 (21:27, 25:17, 30:16, 18:20)

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali Krku u utakmici 25. kola ABA lige.

Na klupu crno-belih vratio se Aleksandar Džikić, koji na ovom meču nije mogao da računa na Novicu Veličkovića i Vila Hečera.

Imao je puno problema Partizan u prvom poluvremenu, najlošiji napad u ABA ligi uspeo je da ubaci crno-belima čak 27 poena u prvoj četvrtini, ukupno 44 u prvih dvadeset minuta.

Dolazak novog trenera u Novo Mesto očigledno je motivisao igrače Krke koji su odigrali odlično prvo poluvreme i u njegovom najvećem delu imali prednost, najviše devet poena, 30:21. Tek u finišu prvog poluvremena crno-beli su serijom 10:0 došli do vođstva 44:40, a na poluvremenu su imali dva poena više na svom kontu (46:44).

Nastavak je počeo vrlo lošim napadima sa obe strane, a igrači Partizana prvi su se pribrali i sa šest uzastopnih poena došli do dvocifrene razlike prvi put na utakmici. Prednost beogradskog kluba rasla je iz minuta u minut sve do maksimalnih +19 (76:57), ali je Matic Rebec spektakularnom trojkom doneo Krki 16 poena minusa pred ulazak u poslednju četvrtinu.

Partizan je u poslednjoj deonici sigurnom igrom sačuvao prednost do kraja i ostvario devetnaesti trijumf u regionalnom takmičenju. Sjajan meč odigrao je Stefan Pot koji je postigao 16 poena uz 6 asistencija, dok je Adin Vrabac ubacio 14 uz 8 asistencija. Dvocifren je bio i Ratkovica sa 12, kao i Andrić koji je postigao 11 poena.

Kod gostiju Dimec je bio najefikasniji sa 19 poena, a dobro ga je pratio Marko Luković sa 17 poena.