Luković: Možemo da pričamo i o njihovom golu, okrećemo se Vojvodini

Kapiten Crvene zvezde Aleksandar Luković osvrnuo se na sporne detalje sa 153. večitog derbija.

Defanzivac crveno-belih je za klupski sajt istakao da je sumnjiva sitaucija i kod Partizanovog izjednačujućeg gola, ali da je ta odluka u nadležnosti sudija.

Ako pričamo o našem golu, onda možemo da pričamo i o njihovom. Sudije su tu da procene. Meni se učinilo da je udario rukama, ali ne mogu da tvrdim. Kada bismo počeli da pričamo o tome, izašli bismo iz suštine same utakmice, rekao je Luković za klupski sajt.

Iskusni fudbaler smatra da je Zvezda prikizala bolju igru u prvom delu utakmice i da joj je malo nedostajalo da upiše nova tri boda. Generalno, ocenjuje da je derbi bio slab po kvaltetu i da su obe ekipe ostale dužne publici.

Posle prespavanih noći, mogu da kažem da smo odigrali dobro prvo poluvreme, a slabije u nastavku. Na kraju je završeno 1:1, i krivo nam je zbog primljenog gola u završnici utakmice. Ni mi ni Partizan nismo pokazali kvalitetan fudbal. Bila je lepa atmosfera i postojali su preduslovi za kvalitetan derbi. Ostali smo dužni našim navijačima. Nismo se svesno povukli, tako se nametnulo, ima nešto i do igre protivnika.

Luković se okreće narednoj utakmici. Crvena zvezda gostuje Vojvodini u Novom Sadu, u sredu, 08. marta od 18 časova.

Ostalo je tih šest bodova prednosti za nas, a iskreno, već sam počeo da razmišljam o Vojvodini, utakmici koja nam dolazi već za tri dana. Podjednako bitna utakmica za nas. Nama je najbitnije da sada razmišljamo o Vojvodini. Radi se o ozbiljnom kandidatu za titulu, dobra ekipa za koju niko nije mislio da će izdržati ovoliko. Očekuje nas jako težak meč, ali mislim da dosta toga zavisi od nas i ako odigramo kako možemo, mislim da imamo šanse, dodao je Aleksandar Luković.