Arsenal – Bajern 1:5 (1:0) – prvi meč 1:5
Volkot 20 – Levandovski 54 (pen), Roben 69, Daglas Kosta 78, Vidal 80, 85

Bajern iz Minhena izborio je plasman u četvrtfinale Lige šampiona.

Bavarci su nakon ubedljivog trijumfa u Nemačkoj, slavili su identičnu pobedu i u Londonu i više nego zasluženo se našli među osam najboljih ekipa u Evropi.

Fudbaleri Arsenala rešili su da pruže sve od sebe na ovom meču i da pokušaju da nadoknade minus iz Minhena. U prvih deset minuta Bajern je delovao organizovanije, ali su onda usledili žestoki napadi kluba iz severnog Londona.

"Tobdžije" su povele u 20. minutu preko Tea Volkota, koji je sjajno šutirao iskosa sa desne strane i savladao Manuela Nojera. Arsenal je pokušavao da stigne i do drugog pogotka, ali Olivije Žiru i Aleksis Sančez nisu uspeli da udvostruče prednost domaćih. Na drugoj strani dobru priliku imao je Robert Lavandovski, ali nije bilo promene rezultata.

U drugom poluvremenu viđena je potpuno drugačija utakmica.

Ako je i bilo dileme oko konačnog ishoda, ona je rešena u 53. minutu kada je isključen Loren Košćelni zbog drugog žutog karrtona. Defanzivac iz Francuske srušio je Lavandovskog u kaznenom prostoru, a poljski napadač je sa bele tačke poravnao skor.

Od tada je na terenu postojao samo jedan tim. Bavarci su postigli još tri pogotka. Prvo je mrežu Davida Ospine pogodio Arjen Roben, potom se u listu srtrelaca upisao i Daglas Kosta, da bi konačan rezultat postavio Arturo Vidal, koji je postigao dva pogotka. Bajern je po treći put u istoriji savladao Arsenal rezultatom 5:1.