Serhio Ramos ponovo vadio kestenje iz vatre, Real u četvrtfinalu [VIDEO]

Napoli – Real Madrid 1:3 (1:0) – prvi meč 1:3
Mertens 24' – Ramos 51', 57', Morata 90+1'

Branilac titule prvaka Evrope, Real iz Madrida, plasirao se u četvrtfinale pošto je i u revanšu pobedio Napoli, identičnim rezultatom 3:1.

Međutim, imaju i Italijani za čim da žale, odlično su odigrali prvih 45 minuta, ali za trijumf nad Madriđanima potrebno je biti na visini zadatka svih 90 minuta.

Napolitanci su sjajno počeli utakmicu, napadali su u talasima, nekoliko puta su udarcima iz daljine pretili Navasu, a do prednosti su stigli u 24. minutu preko Belgijanca Drisa Mertensa. Njega je odlično proigrao Hamšik, a Belgijanac je precizno šutirao u levi donji ugao i pogodio mrežu.

Pet minuta kasnije, Real je, posle prve ozbiljnije akcije, mogao da izjednači. Kristijano Ronaldo je u solo prodoru prošao nekoliko igrača, na kraju i golmana Reinu, ali je otišao u stranu i pogodio samo stativu. Revanširao mu se Mertens koji je dobro šutirao sa petnaestak metara, ali je i njegov udarac samo okrznuo stativu Navasovog gola.

Nada Napolija da može da sustigne prednost prvaka Evrope srušena je u 51. minutu. Izveden je korner za Real sa leve strane, a najviši u skoku, kao po pravilu, bio je Serhio Ramos, i lopta se našla u mreži domaćina. Od tog trenutka utihnule su tribine San Paola, navijačima domaćih bilo je jasno ko će u dalje takmičenje, a ako nekom i nije bilo jasno, objasnio mu je ponovo Serhio Ramos, šest minuta kasnije, skoro na identičan način.

Korner je sada izveden sa desne strane, odlični defanzivac još jednom je nadvisio sve u skoku, Reina bi verovatno i zaustavio njegov udarac, ali je lopta na svom putu pogodila Mertensa u glavu i promenila pravac, pa je Real poveo sa 2:1. So na ranu Napoltancima dodao je Alvaro Morata u sudijskoj nadoknadi, pošto je prethodno Ronaldo šutirao, a Reina odbio loptu pravo na nogu Morati kome nije bilo teško da postigne treći gol za Real.