Bogdanović ne može sam, Baskonija slavila u Istanbulu i povećala pritisak na Zvezdu

0
88

Fenerbahče – Baskonija 74:79 (19:19, 17:24, 20:18, 19:18)

Košarkaši Baskonije iznenadili su Fenerbahče u Istanbulu i izjednačili se po broju pobeda sa Crvenom zvezdom pred sutrašnji duel crveno-belih u Madridu.

Posle prilično izjednačene prve četvrtine prvu osetniju prednost stekla je Baskonija koja je početkom druge deonice vodila 26:21, a na odmor je otišla sa osam poena viška (43:35).

Najveću prednost na meču španska ekipa je imala početkom drugog poluvremena (49:38), ali od tog trenutka krenula je serija vicešampiona Evrope koji je u finišu treće četvrtine stigao na samo poen minusa (56:55). Ipak, poslednjih pet poena u ovom delu igre postigla je Baskonija koja je na ulasku u odlučujuću četvrtinu vodila 61:55.

Još jednom su gosti stigli do dvocifrene prednosti (70:60) i još jednom je Fener prišao na samo poen zaostatka (71:70) nakon spektakularnog zakucavanja Beneta dva minuta pre kraja.

Buboa je pogodio trojku, a potom i dva slobodna bacanja za 76:70, da bi posle poena Datomea i slobodnih bacanja Bogdanovića na semaforu stajalo 76:74 za Baskoniju 36 sekundi pre kraja. Lošu odbranu domaćina probio je Larkin u narednom napadu, a tom prilikom sudije su Bogdanoviću možda oprostile nesportski faul.

Larkin je pogodio samo jedno slobodno bacanje i doneo priliku Fenerbahčeu za izjednačenje, ali je Benet promašio trojku i priliku za produžetak.

Najbolji pojedinac na meču bio je Bogdanović sa 26 poena i indeksom korisnosti 26 – 2 skoka, 8 asistencija, 1 ukradena lopta, a nad njim je načinjeno i 6 faulova.

Osim njega, do dvocifrenog broja poena u domaćem timu došao je još samo Datome (10). Kod pobednika Larkin je ubacio 19, a Luz 10 poena.