Bovu srušio Krasnodar u 90. minutu, goleade u Gentu i na Žerlanu [VIDEO]

0
27

Na pet utakmica Lige Evrope odigranih od 21 čas, viđeno je čak 20 golova, sedam u belgijskom okršaju, a šest u Lionu.

U derbiju osmine finala, Lion je na svom Žerlanu, posle preokreta pobedio Romu sa 4:2. Poveli su domaći preko Diakabija već u 8. minutu, ali su gosti su dobili prvo poluvreme sa 2:1, golovima Egipćanina Salaha, posle greške odbrane Liona i Facija.

U nastavku su se razgoropadili Francuzi, pa je Toliso poravnao u 47, a Fekir, posle odličnih driblinga i preciznog udarca doveo Lion u vođstvo. Da utakmica ne protekne bez njegovog gola, Aleksandre Lakazet se pobrinuo u sudijskoj nadoknadi, fantastičnim udarcem sa ivice šesnaesterca.

Selta je golom fudbalera sa Gvadalupea, Klaudija Bovua, u 90. minutu došla do pobede nad ruskim Krasnodarom. On je glavom postigao fantastičan pogodak posle centaršuta Maloa sa desne strane. Prethodno su domaći poveli posle gola Danca Danijela Vasa iz slobodnog udarca sa tridesetak metara u 50. minutu, ali je samo šest minuta kasnije izjednačio Šveđanin Klason. Za Seltu je igrao naš internacionalac Nemanja Radoja.

U svebelgijskom duelu u Gentu, ubedljivo su slavili gosti iz Genka. Već posle prvih 45 minuta Genk je došao do velike prednosti od 4:1, šampion Belgije je smanjio preko Kulibalija u 61. minutu, ali je nešto kasnije Perbe promašio jedanaesterac za Gent i tu je bio kraj nada za domaće. Do kraja je reprezentativac Tanzanije Samata postigao svoj drugi, a peti gol za Genk, a Gent je ostao sa desetoricom zbog isključenja Esitija. Za Gent je igrao i srpski reprezentativac Stefan Mitrović.

Šalke i Borusija iz Menhengladbaha odigrali su drugi meč u samo pet dana. "Koltovi" su u Bundesligi slavili ubedljivu pobedu, a zadovoljniji su i posle utakmice u Gelzenkirhenu. Borusija je povela preko Hofmana u 15. minutu, a njemu je asistirao sjajni kapiten Štindl. Šalke je izjednačio deset minuta kasnije preko Burgštalera, koji je precizno šutirao sa ivice kaznenog prostora gostiju. U ekipi Šalkea nastupio je naš reprezentativac Matija Nastasić.

Zanimljivo je bilo i u Pireju, gde su Olimpijakos i turski Bešiktaš remizirali. Argentinac Esteban Kambijaso doveo je grčkog šampiona u vođstvo u 36. minutu, ali je još jedan važan gol za crno-bele iz Istanbula postigao Kamerunac Vinsent Abubakar u 53. minutu. Gosti su do kraja imali i više prilika da dođu i do pobede, a jednu šansu imao je i naš Duško Tošić, međutim, njegov dobar pokušaj glavom, zaustavio je Italijan Leali. Bešiktaš je postigao najmanje gol na 16 od poslednjih 17 utakmica u evropskim takmičenjima.

U prethodnom terminu pobede su ostvarili Anderleht i Kopenhagen dok je duel u Rostovu završen bez pobednika.

Selta – Krasnodar 2:1 (0:0)