38

Real Madrid – Crvena zvezda 98:68
(38:24, 25:20, 17:13, 18:11)

Real Madrid nadigrao je Crvenu zvezdu u glavnom gradu Španije u okviru 25. kola Evrolige.

Kraljevski klub se pred više od 10 hiljada gledalaca revanširao beogradskom šampionu za poraz u prvom delu eminentnog takmičenja i zadržao prvu poziciju na tabeli.

Višestruki šampion Evrope je ovaj susret rešio u prvom poluvremenu.

Obe ekipe započele su susret efikasnom igrom u napadu, pa je nakon nepuna četiri minuta Real vodio sa 15:10.  Zvezda je u početku parirala brzoj igri Reala, zahvaljujući mini rolama Dangubića, Kuzmića i Simonovića. Ipak, španski šampion se pred kraj prve deonice u potpunosti odlepio zahvaljujući raspoloženim šuterima Ljulju i Mačijulisu. Madriđani su u prvoj deonici postigli šest trojki, uz šut za dva poena 7/7, pa 38 poena na kontu domaćih i nije delovalo toliko nestvarno.

Real je nastavio sa odličnim procentima šuta i u drugom kvartalu, pa je razlika rasla iz minuta u minut. Odbrana Crvene zvezde nije imala rešenja na brzu i efikasnu igru domaćih, a opasnost je vrebala sa svih strana. Mačijulisu i Ljulju su se dodali Ajon, Tompkins, Kerol, Rendolf i Tejlor. U redovima šampiona ABA lige bolji od ostalih u napadu bili su Simonović i Volters.

U trećoj četvrtini tempo je splasnuo, Real više nije pogađao u serijama, a Zvezda nije imala dovoljno snage da ozbiljnije pripreti domaćem sastavu. Izabranici Dejana Radonjića su samo jednom uspeli da spuste prednost igrača u belim dresovima na manje od 20 poena razlike (71:52), ali Real je odmah uzvratio.

U poslednjoj četvrtini Zvezda nije mogla da postigne poen gotovo četiri minuta. Real je postepeno dizao prednost, uz egzibicione poteze Dončića. Crveno-beli su zahvaljujući Guduriću i Bjelici u finišu uspeli koliko-toliko da ublaže poraz.

U ekipi Reala šest igrača imalo je dvocifren učinak. Jonas Mačijulis, Džefri Tejlor i Gustavo Ajon postigli su po 12 poena. Entoni Rendolf, Serhio Ljulj i Otelo Hanter su dodali po 11.

Kod Zvezde, koja sada ima skor 14:11, najefikasniji je bio Marko Simonić sa 13 koševa. Čerls Dženkins je ubacio 10, a Milko Bjelica i Nejt Volters po devet.