Dibala sa “kreča” u 96. minutu za pobedu “stare dame”! [VIDEO]

Juventus – Milan 2:1 (1:1)
Benatia 30, Dibala 90+6' – Baka 43'

Sekundi su delili ekipu Milana od osvajanja boda na gostovanju kod šampiona. Branili su se rosoneri svi silama, pošto su ostali sa desetoricom u finišu, Donaruma je zaustavio na bravurozan način pokušaj Iguaina u 95. minutu, ali je u nastavku akcije lopta pogodila u ruku De Šilja i Davide Masa je prstom upro u belu tačku. Paolo Dibala je šutirao snažno i precizno, i sjajni mladi golman Milana nije mogao ništa, 2:1 za Juventus, i istog trenutka, kraj utakmice!

Juventus je u prvih deset minuta meča propustio čak četiri dobre prilike. Dva puta Marko Pjaca, a po jednom Kedira i Dibala. U 30. minutu Dani Alveš je proigrao Mehdija Benatiju, ovaj je bio na ivici ofsajda, ali je prihvatio loptu i savladao Donarumu. U finišu poluvremena lepu akciju Delofeua, golom za izjednačenje završio je Karlos Baka.

U nastavku su domaći napadali, ali je i Milan pretio iz kontra napada. Šanse za Juventus propuštali su Pjanić, Kedira, Pjaca, Iguain, dok su za goste u prilici bili Okampos i Sosa. Upravo je Argentinac Sosa isključen u 93. minutu, a Juventus je, u već četvrtom ovosezonskom okršaju sa Milanom, došao do pobede na ranije opisan način.