Nica bez dva važna boda, Olimpik silan na Velodromu [VIDEO]

Ekipa Nice napravila je veliki kiks u utakmici 29. kola, i ostala bez dva velika boda u trci za titulu prvaka. Bod iz grada na Azurnoj obali odneo je Kaen, a da su imali malo više prisebnosti, gosti iz Normandije mogli su i do celog plena.

Santini je doveo goste u vođstvo u 36. minutu, a domaće navijače je zaledio napadač iz Obale Slonovače Karamoh posle pet minuta u nastavku. Ipak, Nica je krenula na sve ili ništa, i prvo je Mario Baloteli u 71. minutu smanjio na 1:2, a onda je Grk Donis, koji je u igru ušao 63. minutu, u 77. postigao gol za 2:2. Međutim, i pored velikog pritiska, domaći nisu uspeli da dođu do potpunog preokreta.

Mnogo manje uzbuđenja bilo je u drugom meču između Marseja i Anžea. Toven je već u 9. minutu doveo domaće u vođstvo, a u 20 je Kabela duplirao prednost. Priča je tada bila gotova, ali su gledaoci na Velodromu videli još jedan gol, a srelac je ponovo bio Florijan Toven u 77. minutu.

Anže je pre ovog meča bio u sjajnoj seriji od četiri uzastopne pobede, dok se Olimpik, drugim vezanim trijumfom, uključio u borbu za izlazak u Evropu.

Nica – Kaen 2:2 (0:1)