Crvena zvezda – Javor 3:0 (1:0)
Kanga 29', Plavšić 47', Ruiz 83'

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Anđelković, Le Talak, Donald, Plavšić, Kanga (Milijaš od 80'), Ruiz (Milić od 86'), Boaći (Vujaklija od 72').

Javor: Đogatović, Ristovski, Milović, Karišik, Amanović, Milanović (Kiković od 86'), Mitošević, Gafurov, Cvetković (Maričić od 63'), Eliomar (Ilić od 75'), Tripković.

Fudbaleri Crvene zvezde osvojili su planirane bodove u 26. kolu Super lige protiv Javora i sačuvali bodovnu prednost nad pratiocima.

Crveno-beli su imali problema samo u prvih pola sata igre, koliko im je trebalo da otključaju bravu Ivanjičana, a da su Ričmond Boaći i saigrači bili malo koncentrisaniji u završnici napada, pobeda bi bila još ubedljivija.

Počelo je velikom prilikom za goste, koju je u 6. minutu propustio Tripković, posle greške Frimponga. Sedam minuta kasnije Ričmond Boaći nije iskoristio prvu od svojih pet-šest šansi.

Dva puta je centarfor crveno-belih u prvih dvadeset minuta mogao da savlada Đogatovića, ali je iz oba duela golman Javora izašao kao pobednik,

Uzvratio je Javor u 25. minutu, kada je Amanović odlično šutirao sa dvadesetak metara, a Filip Manojlović vrhovima prstiju izbacio loptu u korner.

Zvezda je lakše disala od 29. minuta, kada je Gelor Kanga načeo Ivanjičane. Anđelkovć je centrirao sa leve strane, a Kanga "uhvatio" neodbranjiv volej za 1:0.

Nije Javor odmah odustao od borbe, pa je u 33. minutu viđena nova velika prilika za goste. Manojlovć je loše intervenisao, ali je Mitošević blago šutirao po zemlji i dao priliku za popravni golmanu Crvene zvezde.

Do kraja prvog poluvremena mogao je Petković da poveća vođstvo crveno-belih posle akcije sa Plavšićem, ali je Đogatović još jednom bio na visini zadatka.

Tek što je počelo drugo poluvreme, Plavšić je povećao prednost svog tima. Petković je asistirao sa desne strane, Plavšić ćušnuo loptu i prevario Đogatovića.

Posle drugog primljenog gola Ivanjičani su se predali, pa je do kraja utakmice igrao samo jedan tim. Ređale su se šanse pred golom Javora, Ruiz je izašao sam pred golmana gostiju i šutirao pravo u njega, Boaći je pogodio stativu, pre nego što ga je zamenio Vujaklija.

Le Talek je u 82. minutu pogodio prečku, a odbijenu loptu Petković sa pet metara poslao preko gola.

Da se mreža Đogatović još jednom zatrese pobrinuo se Džon Ruiz u 83. minutu. Prevario je svog čuvara i sa ivice kaznenog prostora poslao "kiflu" u gornji levi ugao gostujućeg gola.

Poslednju priliku na utakmici imao je Javor. Posle konfuzne reakcije odbrane crveno-belih Gafurov je ostao oči u oči sa Manojlovićem i šutirao u noge golmana Zvezde.