0
30

Palermo – Roma 0:3 (0:1)
El Šaravi 22', Džeko 76', Peres 90+1'

Ekipa Palerma doživela je već 11 prvenstveni poraz na svom terenu, i ubedljivo je ''najgostoljubiviji'' domaćin u Seriji A. Na ostrvu je trijumfovala rimska ''vučica'', i to nije nikakvo iznenađenje, ali šanse Palerma da izbegne najgore, svakim novim porazom, postaju sve tanje i tanje.

Palermo je prvi postigao gol. Učinio je to odlični Makedonac Ilija Nesterovski, ali je njegov pogodak poništen zbog ofsajda. Roma je povela u 22. minutu preko El Šaravija, a prethodno je loptu u kazneni prostor ubacio Francuz Grenije.

Sve do 76. minuta kod Palerma je tinjala nada da može bar do remija, ali je onda Bosanac Edin Džeko postigao drugi gol za Rimljane, i rešio sve dileme oko pobednika. Na kraju, u sudijskoj nadoknadi, Kevin Strotman je dobro proigrao Bruna Peresa, a ovaj poslao loptu ispod Fulinjatija za konačnih 3:0.

Roma je ostala na drugom mestu sada sa 62 boda, osam manje od vodećeg Juventusa. Palermo je ostao u zoni ispadanja na 16. mestu sa 15 bodova, čak sedam manje od Empolija koji je prvi iznad crte.