0
60

Metalac – Vojvodina 0:3 (0:1)
Malbašić 15', 85', Paločević 73'

U poslednjoj utakmici 26. kola Super lige Vojvodina je u Gornjem Milanovcu pobedila Metalac sa 3:0.

Novosađani su brzo preboleli šokantan poraz od Zvezde i nastavili tamo gde su stali pre duela sa beogradskim crveno-belima.

Vojvodinu je u vođstvo doveo Malbašić, koji se 15. minutu praktično prošetao kroz odbranu domaćina i zatresao mrežu. Odličnu priliku da izjednači, Metalac je imao u 32. minutu, ali je golman novosadskog tima Emil Rockov sjajno reagovao posle šuta Bondarenka.

Najbliži izjednačenju Milanovčani su biliu 69. minutu kada je Mijić pogodio prečku iz slobodnog udarca, a četiri minuta kasnije sve je bilo rešeno. Aleksandar Paločević je fantastično izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara i povećao na 2:0.

Konačan rezultat postavio je Filip Malbašić svojim drugim golom, posle asistencije Paločevića.