Zvezda “htela” Budućnost u polufinalu plej-ofa

Crvena zvezda – Budućnost 82:66
(27:22, 23:23, 16:14, 16:7)

Košarkaši Crvene zvezde su u poslednjoj utakmici regularnog dela ABA lige pobedili Budućnost i tako "izabrali" podgorički tim za protivnika u polufinalu plej-ofa.

Crveno-beli su odigrali bez kalkulacija i zahvaljujući odličnom šutersko izdanju u većem delu utakmice i prepoznatljivoj odbrani u drugom poluvremenu, stigli do ubedljivog trijumfa i rekorda ABA lige od 25 pobeda i samo jednog poraza u ligaškom delu sezone.

"Đetići" su dobro počeli, sigurnost su im dali raspoloženi Markus Vilijams i Boris Savović, ali je Zvezda serijom od 8:0 već sredinom prve četvrtine preuzela kontrolu.

Zahvaljujući energiji, ali i besprekornom šutu Čarlsa Dženkinsa, crveno-beli su odbili drugi napad gostiju, koji su sredinom drugog perioda prišli na 31:30. Trojka Dženkinsa pokrenula je veliki nalet domaćeg tima, koji je u prvih pet minuta druge deonice postigao samo četiri poena, a potom za nepuna četiri minuta čak 19 poena. Pored Dženkinsa, trojke su pogađali Jović, Gudurić, a Zvezda je pobegla na 50:37.

Radonjić nije mogao da bude potpuno zadovoljan prvim poluvremenom, pošto su Vilijams i Šehović iskoristili pad njegovog tima u finišu i vratili Budućnost u igru. Posle 20 minuta bilo je 50:45 za Zvezdu i sve je obećavalo da će se i u nastavku voditi velika borba.

Zvezda je ponovo na početku četvrtine pobegla, a još jednom je u glavnomj ulozi bio Dženkins, koji je predvodio svoj tim do plus 14 (63:49). Tada je usledio prazan napadački hod domaćeg tima, što je Budućnost iskoristila za još jedna prilazak, ovoga puta na minus 6 (63:57), ali ispostavilo se da je to maksimum Podgoričana večeras.

Na početku poslednje deonice, Zvezda je spustila loptu pod koš, Kuzmić je vezao četiri poena, Mitrović jedno zakucavanje i ponovo je prednost bila dvocifrena (72:59). Posle dve uzastopne trojke Gudurića (78:61), košarkašima Budućnosti bilo je jasno da će uskoro ponovo morati u "Pionir", ovoga puta na polufinalni duel sa Crvenom zvezdom.

Čarls Dženkins je 25. pobedi Zvezde u ABA ligi ove sezone doprineo sa 21 poenom. Luka MItrović je postgao 13 poena, uz 5 skokova i 7 asistencija, a Ognjen Kuzmić 14 poena. U Budućnosti su najefikasniji bili Vilijams sa 14 i Gordić sa 10 poena.