“Milioneri” kompletirali polufinale nemačkog Kupa [VIDEO]

36

Sportfrojnde Lote – Dortmund 0:3 (0:0)
Pulišić 57', Širle 66', Šmelcer 83'

Borusija iz Dortmunda četvrti je polufinalista Kupa Nemačke.

Trećeligaš Sportfrojnde iz Lotea nije imao snage za još jednu senzaciju, pošto su prethodno izbacili Verder, Leverkuzen i Minhen 1860. Utakmica je trebalo da se igra pre dve nedelje, ali je odložena zbog lošeg vremena, i teškog terena na stadionu u Loter Krojcu.

Ekipa iz malenog gradića u pokrajini Severna Rajna Vestfalija, dobro se držala u prvih 45 minuta, pa su gosti zapretili samo par puta, i to udarcima Gonzala Kastra iz daljine.

U nastavku je do izražaja došao kvalitet ''milionera'' iz Dortmunda, pa je Kristija Pulišić u 57. minutu doveo Bundesligaša u vođstvo. Prethodno je sav posao završio Osman Dembele, pa Amerikancu nije bilo teško da pogodi mrežu. Na 2:0 povisi je Andre Širle osam minuta kasnije, preciznim udarcem iz šesnaesterca pa golman domaćih Fernandez, nije mogao ništa da učini. Nešto kasnije i Dembele je imao šansu, ali je sada Fernadez bio uspešniji. Marsel Šmelcer je odlično izveo slobodan udarac sa pristojne udaljenosti, i po treći put zatresao mrežu Lotea u 84. minutu, što je bio i konačan rezultat.

Dortmund će u polufinalu igrati u gostima protiv šampiona, minhenskog Bajerna, dok drugi par čine Borusija i Ajntraht, a meč će se igrati u Menhengladbahu.