Šejkspir dopisao istoriju Lestera, Šmajhel opet odbranio penal! [VIDEO]

0
42

Lester – Sevilja 2:0 (1:0)
Morgan 27', Olbrajton 55'

Čudo koje je sa Lesterom prošle sezone napravio Klaudio Ranijeri, osvajanjem Premijer lige, nastavio je njegov naslednik Kreg Šejkspir, plasmanom u četvrtfinale Lige šampiona.

Već u 4. minutu Nasri je mogao da dovede goste u vođstvo, ali je Kasper Šmajhel zaustavio njegov udarac.  Iako je Lester imao terensku inicijativu, i drugi ozbiljan udarac ka golu uputila je Sevilja. Učinio je to Sarabia, ali je lopta otišla pored leve stative. U 27. minutu dosuđen je slobodan udarac se leve strane za engleskog šampiona. Po običaju, lopti je prišao Marez i uputio odličan centaršut na drugu stativu ka Vesu Morganu. Kapiten domaćih krenuo je glavom na loptu, ali ga je ona pogodila u nogu, i prevarila golmana Sevilje Rika, 1:0 za Lester, rezultat koji ''lisice'' vodi u četvrtfinale. Do kraja poluvreman gledali smo napade domaćih, ali bez izglednih prilika.

Sampaoli je na početku drugog poluvremena ubacio Jovetića i Mariana u igru, želeći da sustigne prednost Lestera, i to umalo da mu pođe za rukom, pošto je Eskudero u 54. minutu sjajno šutirao sa 25 metara, ali se lopta od prečke odbila ispred linije Šmajhelovog gola, na nju je natrčao Ben Jeder ali je šutirao izuzetno neprecizno. Kazna je usledila minut kasnije. Tekla je ne toliko opasna akcija Lestera, pokušao je sa udarcem Okazaki ali je izblokiran, na desnoj strani lopta je stigla do Mareza, ovaj je centrirao a Rami loše izbacio loptu glavom, pravo na nogu Olbrajtonu, koji je preciznim udarcem pogodio levi donji ugao Rikovog gola, 2:0.

Međutim, uzbuđenja su tek počela. Sevilja je napala svim silama, ali je Vardi imao priliku da reši meč, ali je traljavo zahvatio loptu. Veliku glupost napravio je Samir Nasri u 74. minutu. Omaleni napadač udario je glavom Džejmija Vardija, posle koškanja u igri, i dobio drugi žuti, automatski crveni karton, dok je Lesterov centarfor takođe ''požuteo''.

U 79. minutu Orsato je dosudio penal za goste. Šmajhel je srušio Vitola, mada se čini da je Seviljin igrač već šutirao ka golu pre kontakta, ali su Španci dobili priliku da se vrate u igru. Loptu je na belu tačku namestio Enzonzi, ali je toliko slabo šutirao da je Šmajhel uhvatio gotovo živu loptu. Podsećamo da je danski golman odbranio jedanaesterac i u Sevilji, što ga je promovisalo u istinskog junaka ovog dvomeča. Zbog protesta je kasnije sa klupe je udaljen trener gostiju Sampaoli, a to je njemu bilo već drugo isključenje u ovogodišnjem izdanju Lige šampiona.

Do kraja utakmice Sevilja je krenula na sve ili ništa, a u kontra napadima Vardi je propustio dve velike prilike da reši sve dileme, na njegovu sreću, to Lester nije skupo stajalo, pošto je Orsato uskoro označio kraj utakmice, i istorijski plasman Lestera među osam najboljih ekipa Evrope.