Bešiktaš sa igračem manje izbacio Pirejce, Selti baš prija istok Evrope [VIDEO]

U prve tri revanš utakmice osmine finala Lige Evrope plasman među osam najboljih izborili su turski Bešiktaš, belgijski Genk i španska Selta.

U najzanimljivijem meču, u Istanbulu, Bešiktaš je rano poveo, već u 10. minutu golom Kamerunca Abubakara. On je odlično skočio na centaršut Taliske i iz blizine savladao nemoćnog Lealija. U 22. minutu bilo je 2:0, strelac je bio Rajan Babel, koji se dobro snašao u kaznenom prostoru Grka.

Norvežanin rođen u Maroku, Tarik Eljunusi, smanjio je u 31. minutu i doneo nadu Pirejcima da mogu da izbore plasman u dalje takmičenje. Kada je Vinsent Abubakar, zbog oštrog starta, dobio crveni karton u 39. minutu, činilo se da će Olimpijakos uspeti da posle Osmanlispora eliminiše još jedan turski tim.

Ipak i pored nastojanja gostiju da dođu do gola koji ih vodi dalje, Bešiktaš je sa dva gola u finišu stigao do ubedljive pobede. Prvo je Holanđanin Babel još jednom bio precizan u 75. minutu, a tačku na uspeh turskih crno-belih stavio je Tosun, prelepim lob udarcem u 84. Za ekipu Bešiktaša, na mestu štopera, svih 90 minuta igrao je Duško Tošić.

Selti je lepo na istoku "starog kontinenta". Posle trijumfa u Ukrajini, Španci su pobedili i u ruskom Krasnodaru. Tvorci trijumfa bili su Ugo Maljo u 52. i Iago Aspas u 80. minutu, kada je posle odličnog dodavanja Guidetija, prebacio golmana domaćih i overio plasman u četvrtfinale svog tima. U smiraj meča isključen je Kabore iz Krasnodara, a naš reprezentativac, Nemanja Radoja igrao je ceo meč i zaradio žuti karton.

Najmanje neizvesnosti bilo je u duelu Belgijanaca, Genka i Genka. Genk je kao gost pre sedam dana pobedio 5:2, pa je 90 minuta uzvratnog duela bilo samo otaljavanje posla. Timoti Kastanj je doveo domaće u vođstvo u 20. minutu, a čast bivšem šampionu spasao je Verstrete u 84. minutu, golom za konačnih 1:1. U ekipi Genta sa kapitenskom trakom, nastupio je naš Stefan Mitrović.

Bešiktaš – Olimpijakos 4:1 (2:1) – prvi meč 1:1