Od sjaja do očaja i nazad: Važna pobeda Zvezde u Milanu i korak bliže plej-ofu [VIDEO]

Emporio Armani – Crvena zvezda 71:78 (10:25, 21:18, 19:17, 21:18)

Košarkaši Crvene zvezde napravili su još jedan veliki korak ka plasmanu u plej-of Evrolige.

Crveno-beli su u Milanu pred velikim brojem svojih navijača savladali Emporio Armani iako su umalo prokockali prednost od 18 poena stečenu početkom druge četvrtine.

Crveno-beli su otvorili utakmicu na briljantan način, domaćin je za prvih šest i po minuta postigao samo četiri poena, a za kompletnu prvu četvrtinu poentirao je samo tri puta iz igre.

Crvena zvezda je na kraju prve četvrtine imala 15 poena prednosti, nakon dva i po minuta igre u drugoj deonici i +18 (33:15) i činilo se tada da će sebi osigurati mirniju završnicu s obzirom na velike kadrovske probleme Emporio Armanija.

Međutim, šampion Italije je tri i po minuta do kraja prvog poluvremena uspeo da svede razliku na jednu cifru, a na odmor se otišlo uz sigurno vođstvo Zvezde 43:31.

Domaćin je u drugo poluvreme ušao znatno agresivnije, a sa druge strane odsustvo Stefana Jovića postajalo je sve veći problem za crveno-bele. Armani je uspeo da priđe na šest poena minusa (48:54), a u tim trenucima samo su Nejt Volters sa dve trojke u poslednjim sekundama napada i nešto kasnije Milko Bjelica na isti način, održavali prednost crveno-belih.

Na kraju treće četvrtine na semaforu je stajalo 60:50 za šampiona ABA lige, a onda na početku odlučujuće četvrtine crna rupa u igri srpskog kluba. Skoro četiri minuta bez poena što su Italijani iskoristili i serijom 10:0 došli do izjednačenja prvi put na utakmici.

Seriju je prekinuo Kuzmić, koji je postigao prvih 11 poena svog kluba u četvrtoj četvrtini i bio najzaslužniji za novu prednost Crvene zvezde – 68:62. U finišu utakmice domaćin je ušao u seriju promašaja, a tačku na utakmicu stavio je Simonović trojkom 78 sekundi pre kraja za novu dvocifrenu razliku.

Ognjen Kuzmić je bio najefikasniji sa 15 poena, Simonović je ubacio 13, Gudurić 12, a Dženkins 11 poena. Kod Armanija Hikman je postigao 14 poena, Senders 12, a Paskolo 11. Crvena zvezda je pogodila 10 trojki iz 26 pokušaja, dok je domaćin ubacio 3 od 14.