Pirova pobeda \'\'vučice\'\’, veliki povratak Šalkea [VIDEO]

0
28

Ekipama Selte, Bešiktaša i Genka, u četvrtfinalu Lige Evrope pridružili su se Mančester Junajted, Anderleht, Šalke, Ajaks i Lion. Zanimljivo je da će samo Belgija imati dva predstavnika u zavšnici.

Kao što je kralj Pir prevelikom cenom platio pobede nad Rimljanima, na sličan način su večeras Rimljani pobedili Gale i stigli do takozvane Pirove pobede, pošto će u četvrtfinale Lion. Francuzi su poveli u 16. minutu kada je na odličan centaršut Valbuene, u skoku najviši bio Diakabi i glavom postigao, ispostaviće se, presudan gol.

Samo minut kasnije Holanđanin Strotman je poravnao posle gužve u kaznenom prostoru Liona. Pobedu "vučici" doneo je Tusart, nespretnom intervencijom, kada je savladao svog golmana Lopesa. Napadali su domaći želeći i treći gol, imao je Džeko nekoliko pokušaja, ali su i gosti iz kontra napada propustili dva, tri zicera.

Ajaks je u prvih 45 minuta stigao i prestigao prednost Danaca iz prvog meča. Traore je doveo "kopljanike" do prednosti u 23. minutu, a gol za prolaz dalje postigao je Dolberg sa penala u nadoknadi prvog poluvremena. Tako je mladi Danac presudio svojim sunarodnicima. Za ekipu Kopenhagena ceo meč odigrao je Uroš Matić, dok je Andrija Pavlović povređen.

Mogo neizvesnosti nije bilo u Briselu, gde je Anderleht još jednim minimalcem pobedio i izbacio kiparski Apoel. Strelac odluke bio je mladi fudbaler iz Gane, Frenk Ačeampong, koji je u 65. minutu matirao golmana Apoela. Zanimljivo je da je u igru ušao samo minut ranije. Za Anderleht je igrao Uroš Spajić, dok je Ivan Obradović meč presedeo na klupi.

I na Old Trafordu viđen je samo jedan gol. Strelac je bio Huan Mata u drugom poluvremenu, ali je i to bilo dosta Mančester Junajtedu da izbori plasman u završnicu Lige Evrope. "Crveni đavoli" su bili mnogo bolji u prvom delu, Ibrahimović je pogodio i stativu, ali golova nije bilo. Rostov je u nastavku zaigrao mnogo bolje, imali su Rusi i nekoliko prilika, ali je Mata, na sjajno dodavanje petom Ibrahimovića u 70. minutu, rešio utakmicu.

Najdramatičnije je bilo u Menhengladbahu gde je Šalke stigao prednost "koltova" od 2:0 i zahvaljujući golu više u gostima, našao se među osam najboljih. Kristensen je postigao prvi gol za Borusiju u 26. minutu, ali je imao i dosta sreće pošto je lopta nekog zakačila, promenila pravac i prevarila Farmana. U nadoknadi prvog dela Mahmud Daud je postigao lep gol za 2:0 i činilo se da se domaćima smeši četvrtfinale.

Odlučujući trenutak bio je gol Leona Gorecke u 54. minutu. Nije to bio opasan udarac, ali je lopta odskočila ispred Zomera, prešla mu preko ruku i završila u mreži. To kao da je dalo krila ekipi iz Gelzenkirhena, pa su u 68. minutu stigli i do izjednačenja. Rukom u svom šesnaestercu igrao je Daud, pa je sa bele tačke Nabil Bentaleb doneo poravnanje.

Do kraja meča bilo je prilika na obe strane, ali se rezultat nije menjao, pa je Šalke ukupni pobednik, iako su obe utakmice završene nerešenim rezultatom. Za goste je igrao i naš Mateja Nastasić.

Borusija (M) – Šalke 2:2 (2:0) – prvi meč 1:1
Kristensen 26', Daud 45+2' – Gorecka 54', Bentaleb 68'(p)

Mančester Junajted – Rostov 1:0 (0:0) – prvi meč 1:1