Partizan bolji u duelu dva sedmostruka prvaka Evrope

0
27

Partizan – Mladost 14:11 (5:3, 5:4, 2:3, 2:1)

Vaterpolisti Partizana došli su na korak od plasmana na fajnal-for Regionalne lige.

Crno-beli su večeras na Banjici u 15. kolu savladali zagrebačku Mladost rezultatom 14:11 i već sutra, ukoliko Jadran pobedi ekipu Mornara u Splitu mogu da osiguraju plasman na završni turnir.

U suprotnom moraće da završe posao u poslednjem kolu u Budvi.

U duelu dva sedmostruka prvaka Evrope Partizan je već u prvom minutu postigao dva gola, posle dve četvrtine crno-beli su imali prednost od 10:7, ali su gosti iz Zagreba uspeli da priđu na samo gol minusa – 11:10.

Novom serijom u poslednjoj četvrtini Partizan je osigurao važnu pobedu u kojoj je najefikasniji bio Radomir Drašović sa pet golova.

Stojanović je dao 3, a Jakšić dva gola, dok je kod Mladosti najefikasniji bio Bukić sa tri gola.