Olimpijakos prokockao +18 i sa neplaniranim porazom dolazi na megdan Zvezdi

0
38

Olimpijakos – Galatasaraj 71:80 (27:14, 21:21, 11:22, 12:23)

Najveće iznenađenje u 26. kolu Evrolige načinili su košarkaši Galatasaraja koji su trijumfovali u Pireju.

Turski klub je najvećim delom prvog poluvremena imao dvocifreni zaostatak, u jednom trenutku u drugoj četvrtini bilo je i +18 za Olimpijakos i sve do 24. minuta činilo se da će domaćin ostvariti sigurnu pobedu.

Na semaforu je stajalo 52:37, ali je minut pre isteka trećeg perioda rezultat bio izjednačen – 57:57.

Kola Olimpijakosa nastavila su da se kreću nizbrdo i u poslednjih deset minuta, preciznije u poslednja tri minuta, kada je Galatasaraj serijom 8:0 došao do sedam poena prednosti (76:69).

Od ovog šoka grčki klub nije uspeo da se oporavi i sa neplaniranim porazom stiže na megdan Crvenoj zvezdi u sledećem kolu.

Vladimir Micov je bio najefikasniji u Galatasaraju sa 18 poena (trojke 4/5), Tajus je ubacio 14, a Koksal 13 poena, dok su Grin i Printezis u poraženom timu postigli po 14. Nikola Milutinov je za 14 minuta postigao 6 poena uz 7 skokova.