Kejhil stavio ruku na pehar, Bornmut slavi Afobea, Velšani nemoćni [VIDEO]

0
29

Posle pobede u Stouku, Čelsi može da hladi šampanjac. To je najznačajnija vest posle pet utakmica popodnevnog programa, u okviru 28. kola Premijer lige.

''Plavci'' su poveli u Stouku već u 13. minutu golom Vilijana iz slobodnog udarca, a izjednačio je Džonatan Volters sa penala, pošto je prethodno prekršaj načinio Geri Kejhil. Defanzivac Čelsija iskupio se u 87. minutu, kada se najbolje snašao u šesnaestercu domaćina, i poslao loptu u mrežu Granta za velika, možda šampionska, tri boda. Za ekipu Čelsija Nemanja Matić igrao je do 83. minuta.

Kristal Palas je osvojio bodove koji mogu da ga ostave u ligi. Jedini gol viđen je u drugom poluvremenu, a svoju mrežu zatresao je golgeter Votforda, Troj Dini. On je glavom, posle centaršuta, skrenuo loptu u svoj gol.

Na Gudisonu Hal je doživeo rezultatski debakl, ali su se ''tigrovi'' držali do finiša kada su popustili i primili tri gola. ''Karamele'' su vodile od 9.  minuta, ali je drugi gol postigao Ener Valensija tek u 78. U nadoknadi je Lukaku dva puta matirao Gomesa, i stigao do 21. gola u šampionatu, i tako se osamio na čelu liste strelaca.

U ekipi Hala zaigrao je i Lazar Marković, i bio je na terenu sve do finiša utakmice, ali nije uspeo da spreči poraz svog tima koji ga ostavlja u zoni ispadanja.

Sanderlend je ostao bez pobede protiv Barnlija, i verovatno ostao bez dva presudna boda u borbi za spas. Imao je u 93. minutu Fabio Borini lepu priliku da donese tri boda svojoj ekipi, ali je odlični golman gostiju Hiton, odbranio njegov udarac.

Lester se preporodio. ''Lisice'' ponovo liče na ekipu iz prošle sezone, a njihova današnja žrtva bio je Vest Hem. Gosti su u Londonu već posle sedam minuta imali dva gola prednosti, a strelci su bili Marez, i posle dužeg vremena, centarhalf Hut. Smanjio je Lanzini, ali je Vardi u 38. minutu povisio na 3:1. Ekipa Slavena Bilića uspela je u nastavku samo da smanji prednost Lestera, golom Andre Ajua, a priliku za poravnanje propustio je Kerol u sudijskoj nadoknadi.

Bornmut je savladao Svonsi, i pobegao iz opasne zone, dok su ''labudovi'' i dalje tik iznad mesta koje vodi u Čempionšip.

'Trešnjice'' su povele u 31. minutu, Afobe je šutirao sa desetak metara, lopta je pogodila Alfija Mousona i prevarila golmana Fabijanskog. I drugi gol pao je u režiji opasnog centarfora Benika Afobea koji je bio precizan u 72. minutu, i stavio tačku na utakmicu.

Bornmutu je ovo druga uzastopna pobeda, i sada imaju 33 boda, dok je Svonsi vezao drugi poraz, i ostao na 27 bodova, tri više od Hala koji je prvi ispod crte

Kristal Palas – Votford 1:0 (0:0)