0
49

Cedevita – Partizan 83:76
(25:17, 29:18, 16:24, 13:17)

Košarkaši Partizana poraženi su u prvoj utakmici polufinala plej-ofa ABA lige od Cedevite u Zagrebu sa 83:76.

Očajno odigrano prvo poluvreme crno-belih, koje je obeležila i povreda Uroša Lukovića već u prvom napadu, ključno je uticalo na ishod utakmice.

Zagrepčani su na početku treće četvrtine imali 23 poena prednosti, Partizan je uspeo da priđe na samo minus 5, ali nije bilo snage za veliki preokret.

Druga utakmice polufinala između Partizana i Cedevite igra se sledeće subote u Beogradu.

Peh Uroša Lukovića, koji je iskrenuo skočni zglob na samom početku utakmice i više nije ulazio u igru, kao da je poremetio njegove saigrače. Cedevita je brzo povela sa 10:2, Džikić je bio primoran da traži tajm-aut, ali ni to nije razbudilo beogradski tim.

Tek posle tehničke greške trenera Partizana, njegovi izabranici su počeli da daju znake života. Prišli su crno-beli na 11:6, jedno vreme održavali rezultat, ali potom krenuli nizbrdo. Trojka Šurne je donela prvo dvocifreno vođstvo domaćem timu (25:15).

Partizan je na početku druge deonice uspeo da priđe na 29:25, ali se tada ponovo ukazao Šurna. Igrao je simultanku sa Partizanovim igračima, koji su srljali iz greške u grešku. Pravili su nerezonske faulove, a puštali kontre Cedevite bez prekršaja, loše zagrađivali ofanzivni skok i na kraju šutirali trojke 2/18 u prvom poluvremenu. Zagrepčani su poklon prihvatili i posle nesportskog faula Gordona, koji je uz Veličkovića jedini koliko-toliko pokazivao energiju, poveli sa 52:33.

Na početku trećeg perioda Cedevitina prednost je dostigla maksimalnih plus 23 (58:35). Tek tada se na terenu "pojavio" i Hečer, kome ništa nije polazilo za rukom u prvih 20 minuta. Upravo on je pokrenuo seriju crno-belih, u kojoj su uzastopne trojke postizali još Gordon, Birčević i Veličković i Partizan je posle 14:0 prišao na jednocifren zaostatak (58:49).

Hečer je, uz Veličkovića, vodio beogradski tim i do minus šest u 27. minutu (63:57), ali su taj napad odbili Džejms trojkom i Begić košem, uz faul za 70:59 koliko je bilo na kraju treće četvrtine.

Cedevita se nudila crno-belima i na početku poslednje deonice. Skoro četiri minuta rezultat se nije menjao (72:63), a pri tom je Marinković promašio dva otvorena šuta za tri poena, Ratkovica izgubio loptu…

Poslednja nada da Partizan može do preokreta javila se tri minuta pre kraja kada je Birčević pogodio trojku za 74:69. Međutim, pri minus pet, Hečer je promašio šut za tri poena, Krušlin na drugoj strani bio precizan za 80:71 i potvrdu pobede Cedevite.

Šurna je sa 15 poena bio najefikasniji kod pobednika, Bilan je dodao 13, a Boutrajt i Katić po 11 poena. U Partizanu je Hečer postigao 18 poena, 16 u drugom poluvremenu, Veličković je dodao 14, a Gordon 11 poena.