Fantastična utakmica na Banovom brdu, Anđelković pogurao Zvezdu ka tituli [VIDEO]

0
69

Čukarički – Crvena zvezda 3:4 (1:2)
Ožegović 43 (pen), Kajević 47, Jevtić 67– Boaći 8, 53, Luković 16 (pen), Anđelković 83

Derbi susret 27. kola Super lige Srbije opravdao je sva očekivanja.

Crvena zvezda je odnela bodove sa Banovog brda, zahvaljujući pogotku Dušana Anđelkovića u finišu susreta.

Čukarički: Petrić – P. Jovanović, Lagator, Mašović, Bogosavac – Docić (od 33. Srnić) – Bojić, Zorić (od 63. Jovanović), Kajević, Obradović (od 52. Jevtić)– Ožegović.

Crvena zvezda: Manojlović – Petković, Frimpong, Al. Luković, Anđelković – Le Talek, Donald – Milić (od 60. Srnić), Kanga (od 77. Vujaklija) , Plavšić (od 77. Ristić) – Boaći.

U prvom poluvremenu nije bilo mnogo izrazitih prilika, ali su ipak viđena tri gola.

Zvezda je povela već u osmom minutu. Gelor Kanga je sjajno uposlio Ričmonda Boaćija, koji je izbio sam ispred golmana Čukaričkog i rutinski ga savladao.

Samo osam minuta kasnije ponovo je proradila veza Kanga-Boaći. Gabonac je ponovo bio u ulozi asistenda, a napadač iz Gane je u izglednoj prilici nepropisno zaustavljen. Mažić je pokazao na belu tačku, iako se čini da je prekršaj bio van 16 metara. Luković jedanaesterac pretvorio u vođstvo od 2:0.

Čukarički je uspeo da smanji prednost gostiju u finišu prvog dela igre. Dušan Anđelković je srušio Petra Bojića, a Ognjen Ožegović bio precizan sa bele tačke.

U drugom poluvremenu igralo se obostrano otvoreno, a fudbaleri oba tima su priredili spektakularan meč.

Na samom startu drugog dela brđani su izjednačili. Asmir Kajević se najbolje snašao u gužvi i poslao loptu u mrežu. Prethodno je Filip Manojlović sjajno intervenisao posle pokušaja Darka Zorića.

Zvezda je ponovo stekla prednost samo šest minuta kasnije. Posle akcije Nemanje Milića i Marka Petkovića, lopta je prošla kroz noge golmanu Petriću, Boaći ju je samo ćušnuo u mrežu.

Još jedan bivši fudbaler Crvene zvezde bio je koban po crveno-bele. Aleksandar Jevtić je sjajnim udarcem savladao Manojlovića i ponovo izjednačio rezultat.

Mogao je Jevtić da se proslavi, ali je u jednom kontranapadu prebacio gol protivnika iz izgledne prilike. Na drugoj strani sjajno je šutirao Mičel Donald, ali tik pored stative.

Ipak, Dušan Anđelković izrastao je u heroja ovog susreta, koji se najbolje snašao u gužvi i doneo tri važna boda svojoj ekipi.

Zvezda je održala razliku u odnosu na drugoplasirani Partizan, koja iznosi 6 bodova.