Zvezda ne da brejk, još pobeda do finala [VIDEO]

Crvena Zvezda – Budućnost 82:67
(21:17, 22:14, 19:18, 20:18)

Crvena Zvezda je, u ovom trenutku, prejaka za Jadran. Iako bez prvog organizatora igre, Stefana Jovića, koji je povređen, beogradski tim došao je do lake pobede nad Podgoričanima i poveo sa 1:0 u polufinalnoj seriji.

Bila je to treća ovosezonska pobeda Zvezde nad ekipom Budućnosti, ali sigurno i najznačajnija do sada.

Posle polovine prve četvrtine, na semaforu je bio rezultatski egal, 10:10. Do prve ozbiljnije prednosti Zvezda je stigla trojkom Simonovića na isteku deonice, 21:15, ali je sa zvukom sirene uzvratio Rejnolds za dva.

Imali su Podgoričani dosta problema da zaustave pod košem Kuzmića, a šutevima sa distance isticali su se Simonović i Dženkins. Uspevala je Budućnost da održava rezultatski priključak do sredine druge četvrtine, a onda su domaći sa šest uzastopnih poena pobegli na 29:21. Do prve dvocifrene prednosti šampion ABA lige stigao je u 19. minutu, poenima Kuzmića, 39:29, da bi Zvezdin centar još jednom poentirao za maksimalnih +12. Do poluvremena dvojke su ubacili Vilijams na jednoj, i ponovo Kuzmić na drugoj strani, pa je rezultat posle 20 minuta bio 43:31.

Tri igrača postigla su čak 35 poena u Zvezdi. Kuzmić 14, Simonović 13, a Dženkins 8. U ekipi Budućnosti niko nije ubacio više od 5 koševa.

Posle tri uzastopne trojke  Gudurića na startu nastavka, crveno – beli odlaze na +19, 52:33, i tu je negde bio kraj svim nadanjima Crnogoraca da mogu do brejka. Iako je grčki trener Zuros često menjao igrače, tražeći pravu petorku, nikako nije uspevao u tome. Trojka Voltersa donela je dvadeset poena razlike, 60:40, dva minuta pre kraja trećeg perioda. Ipak, Vranješ sa dve trojke za samo tridesetak sekundi, dovodi Budućnost na ''pristojnih'' -14. Radonjić je uzeo tajm aut, ali su gosti odgovorili novim pogotkom za tri, ovog puta učinio je to Subotić. Četvrtina se završila trećim faulom odličnog Klasena i poenima Voltersa sa linije bacanja.

Na startu poslednjih 10 minuta, trojke su razmenili Simonović i Vranješ, ali prednost domaćih nije padala ispod deset poena. Na svaki nagoveštaj šampiona Crne Gore da može da zapreti, uzvraćali su borbeni Lazić, Simonović i Bjelica. Utakmica je završena u mirnom ritmu, jer su obe ekipe, već od starta drugog poluvremena, više razmišljale o revanšu koji ih očekuje 28. marta u dvorani Morača u Podgorici.

Kod Crvene Zvezde najefikasniji su bili Simonović i Gudurić sa po 18 poena. Kuzmić je ostao na 14, ali je vrlo malo igrao u nastavku.

U Budućnosti Kanađanin Klasen je ubacio 12 koševa, a Vranješ je dodao 11, i oni su jedini bili dvocifreni kod Podgoričana.