Roma se vratila na drugo mesto, Udineze ubedljiv [VIDEO]

Roma se vratila na drugu poziciju u Seriji A nakon trijumfa protiv ekipe Sasuoloa na Olimpiku.

Gosti iz Ređo Emilije poveli su preko Gregorija Defrela u devetom minutu, ali je Roma vrlo brzo, vać sedam minuta kasnije, pogotkom Leandra Danijela Paredesa poravnala skor. Egipćanin Mo Salah je u finišu prvog dela igre doneo prednost Rimljina, da bi Edin Džeko postavio kančnih 3:1 u 68. minutu.

Udineze je nadigrao Palermu na stadionu Friuli i praktino poslao Sicilijance u Seriju B. Palermo je vodio od 12. minuta golom Rolanda Salaija. Siril Tere je izjednačio u 42. minutu, a prednost domaćima doneo je Duvan Zupata u 60. minutu. Na 3:1 povisio je Rodrigo De Pol osam minuta kasnije, da bi tačku na ovaj susret stavio Jakub Jankto 10 minuta pre kraja.

Udineze – Palermo 4:1 (1:1)
Roma – Sasuolo 3:1 (2:1)
Empoli – Napoli 2:3 (0:3)
Atalanta – Peskara 3:0 (1:0)
Bolonja – Kjevo 4:1 (0:1)
Kaljari – Lacio 0:0
Krotone – Fiorentina 0:1 (0:0)
Sampdorija – Juventus 0:1 (0:1)