Švedska (U21) – Srbija (U21) 0:2 (0:2)
Živković 28', Ožegović 36'

Švedska (U21) : Erlandson –  Franson, Konate, Larson, Olson, Sevenkambo(Lunkvist), Strandberg, Tanković(Karlson), Tibling, Valkvist, Engval(Sibicki)

Srbija (U21): V. Milinković -Savić(Radunović) – Gajić, Antonov, Veljković(Maraš), Jovanović, Grujić, Maksimović, Živković, S. Milinković -Savić, Ožegović, Čavrić.

Mlada reprezentacija Srbije nadigrala je u svim elementima fudbalske igre aktuelnog evropskog prvaka, selekciju Švedske, prikazavši, poslebno u prvom poluvremenu, fantastičnu igru, kada je i postigla dva gola, a da je i pet, šest puta golman Švedske vadio loptu iz mreže, bilo bi zasluženo.

Utakmica je odigrana u špnaskoj Marbelji, i poslužila je našem selektoru, Nenadu Lalatoviću, kao jedna od poslednjih provera pred nastup na prvenstvu Evrope u Poljskoj. Iako su ''orlići'' igrali bez povređenog Mihajlovića, kao i bez Gaćinovića, Đurđevića i Lukića koji su sa A reprezentacijom, pokazali su da imaju kvalitet za nešto veliko ovog juna.

Već u 2. minutu Ožegović je tukao pravo u golmana Šveđana. Imao je zatim Grujić dve prilke, u 5. minutu, i u 7. kada je posle kornera glavom zahvatio loptu, ali je Erlandson odbranio. Novu šansu za Srbiju propustio je Čavrić, koji je u 16. minutu pogodio protivničkog golmana.

U 22. minutu Živković je centrirao, Ožegović glavom šutirao, ali je Erlandson izbio u korner.

Srbija je najzad povela u 28. minutu, i to posle velike greške golmana Švedske. Njemu je lopta vraćena, ali se okliznuo, pa ga je Andrija Živković lobovao za 1:0.

Jedini pokušaj Švedske zabeležili smo u 32. minutu, ali je udarac Tiblinga izblokiran. Mogao je nešto kasnije Ožegović da povisi prednost, ali mu se golman Skandinavaca bacio u noge, i otklonio opasnost.

Centarfor Čukaričkog ipak se upisao u strelce u 36. minutu. Proigrao ga je Živković, Ognjen Ožegović se okliznuo pri šutu, ali je lopta završila iza leđa Erlandsona, 2:0 za ''orliće''.

Živković je u 53. minutu izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, ali je fudbaler Benfike šutirao pored gola. Imali su i Šveđani nekoliko pokušaja, Tanković, Olson i Franson, ali nijedan u okvir gola, novog golmana Borisa Radunovića. Tanković je u 66. minutu ukrao loptu Grujiću, ali je šutirao u našeg golmana. Najbolju priliku za, još uvek aktuelnog prvaka Evrope, propustio je Engval, ali je loptu posle njegovog pokušaja, ispred linije zaustavio neko od naših fudbalera.

Posle perioda slabije igre naših, Živković je u 74. minutu šutirao sa 20 metara, ali je krajnjim naporom golman Švedske odbranio. Minut kasnije pokušao je i Antonov, ali je snažno pucao preko gola. Na scenu su nekoliko trenutaka kasnije, ponovo stupili Živković i Ožegović, ali je napadač naše selekcije zakasnio na ubacivanje krila Benfike. Poslednju šansu imao je ponovo Ožegović, na dodavanje petom Milinkovića – Savića.

Našu mladu reprezentaciju već za četiri dana očekuje nova provera protiv Slovačke u Bratislavi.