Crvena zvezda – Spartak 2:1 (1:0)
Vujaklija 2', 58' – Ivanović 54'

Crvena zvezda: Manojlović, Petković, Frimpong, Luković, Ristić, Le Talek, Donald, Milić, Kanga (iMilijaš od 83'), Plavšić (Ilić od 90'), Vujaklija (Boaći od 61').

Spartak: Ostojić, Stojković, Ćalasan, Radovanović, Krefl, Pantić, Nikolić, Ivanović (Savković od 79'), Jovović, Torbica (Abaz od 74'), Mudrinski (Purović od 87').

Fudbaleri Crvene zvezde su u 28. kolu Super lige savladali subotički Spartak sa 2:1 i nastavili pohod ka odbrani titule.

Dvostruki strelac za crveno-bele bio je Srđan Vujaklija, koji je prvi put počeo utakmicu u startnoj postavi, umesto Boaćija. Meč će biti zapamćen po 200. nastupu Nenada Milijaša za Zvezdu, kao i po debiju 16-godišnjeg Ivana Ilića, koji je sada najmlađi igrač koji je nastupio za prvi tim Crvene zvezde.

Još se malobrojna publika na Marakani nije smestila, a Zvezda je već vodila. Posle duge akcije crveno-belih lopta je došla do Vujaklije, koji je sa pet metara zakucao u gol.

Napadala je Zvezda i posle postignutog gola, pokušavali su Kanga, Donald, Ristić, a najbolje prilike za gol propustili su Frimpong i Kanga u 29. minutu.

Subotičani su prvi put zapretili pet minuta kasnije, kada je Jovović krenuo sam ka Manojloviću, ali je dao predug for i golman Zvezde je istrčao do ivice kaznenog prostora i otklonio opasnost.

U 39. minutu Ivanović se sam izborio za dobru poziciju, šutirao, ali je prebaio gol, pa golman Zvezde Manojlović nije morao da interveniše.

Kraj prvog dela utakmice najavio je hrabriji Spartak, a gosti su u 54. minutu uspeli da stignu do izjednačenja. Posle greške Frimponga, Mudrinski je uposlio Ivanovića, ovaj se driblingom oslobodio Ristića i precizno pogodio Manojlovićevu mrežu.

Odmah je Zvezda krenula po novo vođstvo. U 56. minutu Ristić je dobro šutirao sa ivice kaznenog prostora, a Ostojić sjajno intervenisao. Dva minuta kasnije bilo je 2:1 za crveno-bele. Kanga je proigrao Vujakliju, koji šutira iz okreta i postiže svoj drugi gol.

Do kraja utakmice Zvezda je stečenu prednost branila napadom. U dobrim prilikama bili su Kanga, Donald dva puta, Boaći i Le Talek, ali promene rezultata nije bilo.