Osasuna se oprostila, Leganesu važan bod na Anoeti, Atletiko slavio u Malagi [VIDEO]

Osasuna iz Pamplone, tim koji sa klupe predvodi naš stručnjak, Petar Vasiljević, oprostila se od Primere. Poraz na svom terenu od Atletika iz Bilbaoa, ugasio je i onu poslednju, tanku nadu, u spas.

Baskijici su poveli golom najboljeg strelca, iskusnog Arica Aduriza u 12. minutu, dok je na 2:0 povisio Injaki Vilijams u 44., pošto je uputio precizan udarac, a lopta se od stative odbila u mrežu. Sve što su domaći, za koje je igrao i Goran Čaušić, uradili, bio je počasni gol, koji je u 79. minutu postigao Serhio Leon.

Leganes je osvojio zlata vredan bod na gostovanju u San Sebastijanu, koji ga na kraju može ostaviti u ligi. Argentinac Šimanovski doveo je goste u vođstvo u 29. minutu, a izjednačio je  Huanmi u 55.

I pored napada domaćih, rezultat se do kraja meča nije menjao. Sosijedad je ostao peti, sada sa 49 bodova, dok je Leganes jedno mesto iznad crte, sa 27 bodova, šest više od Hihona, prvog tima u zoni ispadanja.

Koke je u 26. minutu dobro ispratio akciju Fernanda Toresa i doveo "jorgandžije" u vođstvo. U 74. minutu sitan vez madridske ekipe krunisao je Felipe Luis, koji je postavio konačan rezultat.

Atletiko Madrid je kao gost pobedio Malagu i probio se na treće mesto, bar do nedelje i utakmice između Sevilje i Hihona. Koke je u 26. minutu dobro ispratio akciju Fernanda Toresa i doveo "jorgandžije" u vođstvo. U 74. minutu sitan vez madridske ekipe krunisao je Felipe Luis, koji je postavio konačan rezultat i potvrdio četvrtu uzastopnu pobedu Atletika.

Osasuna – Atletik (B) 1:2 (0:2)
Sosijedad – Leganes 1:1 (0:1)
Viljareal – Eibar 2:3 (1:0)
Malaga – Atletiko (M) 0:2 (0:1)