Real grabi ka tituli, Barselona ne posustaje [VIDEO]

Fudbaleri madridskog Reala zabeležili su novi trijumf u španskoj Primeri i još više se približili krajnjem cilju, osvajanju šampionske titule.

Kraljevski klub savladao je Alaves na na stadionu "Santjago Bernabeu", pogocima Karima Benzeme u 31. minutu, Iska Alkarona u 85. i i Naća Fernandeza tri minuta kasnije.

Za ekipu Alavesa u poslednjih 15 minuta igrao je i reprezentativac Srbije Aleksandar Katai.

Real vodi na tabeli sa 68 bodova iz 28 utakmica.

Sevilja i Sporting Hihon odigrali su susret bez golova na "Sančez Pishuanu". Andalužani su napadali čitav meč, ali nisu uspeli da pronađu put do mreže odličnog golmana gostiju Ivana Kueljara.

Valensija je nadigrala La Korunju na Mestalji. Faisal Fajr mogao je da dovede goste u vođstvu osmom minutu, ali nije iskoristio jedanaesterac. Dva minuta kasnije Ezikiel Garaj je doneo prednost "slepim miševima". Nakon autogola Raula Albentoze domaći su poveli sa 2:0 u 29. minutu. Konačan rezultat postavio je Žoao Konselo u finišu susreta.

Barselona je ostala u trci za šampionsku titulu, savladavši Granadu u gostima. Malo pre odlaska na odmor Luis Suarez je pogodio za vođstvo katalonskog giganta. Granada je došla do izjednačenja u 50. minutu preko Džeremija Boga. Francisko Alkaser je vratio prednost Barseloni u 64. minutu, a Ivan Rakitić u 83. i Nejmar u sudijskoj nadoknadi su zapečatili sudbinu Granade na ovom meču.

Real vodi na tabeli sa 68 bodova iz 28 utakmica, Barselona je druga sa tri boda manje i utakmicom više.

Sevilja – Hihon 0:0
Real Madrid – Alaves 3:0 (1:0)
Valensija – La Korunja 3:0 (2:0)
Granada – Barselona 1:4 (0:1)