Uživo: Cedevita – Partizan 87:78 (kraj)

0
95

Cedevita je bolje otvorila majstoricu u Zagrebu.

Hrvatski šampion nakon dva minuta vodila sa 4:0, poenima Mire Bilana i Karla Žganeca.

U prvom napadu povredio se  Rajan Botrajt najbolji igrač Cedevite.

Crno-beli su promašili prva dva napada. Partizan je postigao prve poene preko Vilijama Hečera, koji je održava crno-bele u egalu. Postigao je dva pogotka sa poludistance. Na drugoj strani Miro Bilan koristi svoj kvalitet i postiže lake poene. Trojkom Luke Babića, Cedevita je ponovo stekla 4 poena prednosti (11:7).

Partizan je uspeo da uspostavi ravnotežu sredinom prve četvrtine. Džamont Gordon je postigao koš uz faul i joše jedanput približio crno-bele, koji su ispunili bonus u sedmom minutu. Lošu odbranu Vrabca iskoristio je Katić pogotkom za tri poena. Potom je pogodio i Rašar Džejms, a Cedevita se odlepila na +6.

Cedevita je prvi period igre dobila sa 20:14. Tomas je pogodio trojku, a Veličković smanjio prednost polu horogom. U Partizanu se istakao Hečer sa šest poena.

Trojka Veličkovića nakon nekoliko ofanzivnih skokova, ali Šurna uzvraća za 76:70.

Hrvatski predstavnik nastavio je sa dobrom igrom u napadu i održava razliku. Begić i Šurna (prva njegova trojka) su poentirali za goste, dok su se kod crno-belih upisali Ratkovica i Andrić.

Partizan je prvu trojku postigao u 14. minutu preko Birčevića. Cedevita je imala prednost pod košem, i zahvaljujući ofanzivnom skoku i trojkom Muse ponovo stekla osam poena prednosti. Ipak, odgovorio je Mihajlo Andrić. Partizanu je proradio šut za tri poena.

Sudije su svirale nesportski faul nad Birčevićem i Partizan se približio na -3, ali je Džanan Musa novom trojkom usporio Partizanov nalet.

Raspoloženi Musa doneo je Cedeviti dvocifrenu prednost i sa nekoliko vezanih poena pokazao da je veliki faktor iznenađenja. Postigao je 14 poena za četiri minuta.

Trojkom Vanje Marinkovića, nakon dva promašaja Babića na drugoj strani, Partizan se spustio na -8. Ipak, uzvratio je Filip Krušlin istom merom i Cedevita je na odmor otišla sa rezultatom 47:36.

Počelo je drugo poluvreme. Hečer ga je otvorio trojkom, ali crno-beli nisu iskoristili naredni napad. što je kaznio Bilan. Partizan je zahvaljujući ofanzivnom skoku i poenima Lukovića smanjio na -7, ali je uzvratio Rašar Džejms. Usledila je nova izgubljena lopta gostiju i Arapović je u kontranapadu vratio dvocifrenu prednost. Partizan je u kakvoj takvoj nadi održavao Luković.

Igra se koš za koš, a Partizan nema rešenja u odbrani. Cedevita daje koševe iz igre, a Partizan sa linije penala. Konačno domaći nisu iskoristili jedan napad, nakon faula Džejmsa nad Hečerom u napadu. Ipak, uzvratio je Koprivica kontrafaulom. Partizan nikako da se spusti ispod -9.

Novi problemi za Partizan u defanzivnom skoku. Cedevita kontroliše rezultat i nakon ukradene lopte Džejmsa vraća dvocifrenu razliku. Veličković je uzvratio , ali je Cedevita nastavila da puni koš Partizana. Pogodio je Arapović, koji se nedugo zatim povredio nakon groznog pada.

Andrić je trojkom vratio jednocifren minus, a Hečer vratio Partizan trojkom u igru i na -5. Međutim, sledi serija Cedevite 4:0. Bilan i Šurna sa bili sigurni. Partizanu je proradio šut za tri poena. Treću uzastopnu trojku za crno-bele pogodio je Marinković.

Četvrtina četvrtina počela je rastrzanom igrom na obe strane. Partizan nije iskoristio pet uzastopna napada. Begić je prekinuo negativnu seriju Cedevite. Prve poene za goste u poslednjem kvartalu postigao je Vil Hečer, a potom promašio dodatno bacanje. Uzvratio je danas sjajni Musa i ponovo je plus 8 za domaće. Hečer se ne predaje i postiže svoj 16. poen.

Pogodio je Veličković za tri, ali uzvraća Šurna istom merom

Partizan pokušava sa distance da se vrati. Veličković promašuje dva puta, a crno-beli trojke šutiraju 9 od 23. Serija promašaja Partizana.

Vreme prolazi, aPartizan ne spušta razliku. Marinković je neprecizan za tri, potom Ratkovica pravi nepotreban faul, a Babiću ne drhti ruka. Birčević je nakon ofanzivnog skoka prekinuo negativnu seriju Partizana. Ipak, Babić pogađa trojku nešto više od minut pre kraja i vodi Cedevitu ka trijumfu. Babić je upisao sedam uzastopnih poena i praktično doneo pobedu šampionu Hrvatske.

Nakon koškanja Birčevića i Babića, meč je nastavljen, a Babić je stavio tačku na ovaj meč. Partizan se nije predavao i pravio faulove do kraja meča, ali to nije urodilo plodom i Cedevita je izborila plasman u finale.

Susret je završen tehničkom greškom Tomasa, a bilo je dosta nervoze među igračima oba tima.