Gomez tri puta za sedam minuta, Ingolštat čuva nadu [VIDEO]

0
47

U poslednje dve utakmice 26. kola Bundeslige, Inolštat je, pobedom nad Majncom, sačuvao nadu u spas, dok se duel u Leverkuzenu završio bez pobednika uz festival golova.

Ingolštat je prekinuo niz od četiri utakmice bez pobede, i ostao ''u igri'' za opstanak. Vodili su domaći od desetog minuta golom Bregerija, a Majnc je izjednačio u 71., autogolom Matipa. Pobedu Ingolštatu doneo je Hadergjonaj, dva minuta kasnije.

''Farmaceuti'' i ''vukovi'' bili su pucački raspoloženi, i odigrali su meč za uživanje sa tibina. Posle prvih 45 minuta domaći su vodili golom Belarabija iz 40. minuta. Foland je povisio na 2:0, a onda je usledio veliki preokret, u režiji Marija Gomeza, koji je od 80. do 87. minuta postigao het trik. Ipak, Haverc je, minut pre kraja, sačuvao bod Bajeru.

Ingolštat – Majnc 2:1 (1:0)
Leverkuzen – Volfsburg 3:3 (1:0)