Uživo: Crvena zvezda – Budućnost 82:59 (kraj)

Počela je majstorica polufinalne serije ABA lige između Crvene zvezde i Budućnosti.

Utakmica se igra pred prepunom dvoranom u Železniku.

Podgoričani su hrabro ušli u duel i sa dve trojke Šehovića stekli prednost. Crvena zvezda je odgovorila poenima Lazića i Kuzmića. Dženkins je doveo Zvezdu u vođstvo, a potom se upisao i Mitrović i Zvezda vodi 11:8.

Crveno-beli su preuzeli kontrolu meča, a Budućnost ima već četiri izgubljene lopte. Kuzmić i Simonović nastavili su seriju domaćih. Usledila je serija promašaja Budućnosti, a Dženkins je trojkom doneo dvocifrenu razliku Zvezdi.

Krajem prvog kvartala, gosti su napravili mini seriju 4:0 i sa pristojnih -6 otišli na prvu pauzu.

Budućnost je dobro otvorila i drugi period igre. Poenima Rejnoldsa i Savovića potpuno su se vratili u igru. Popović je potom izjednačio, ali je Gudurić uzvratio trojkom i Zvezda ponovo vodi. Gudurić je najefikasniji igrač Zvezde sa osam poena. Na drugoj strani Šehović i Savović su postigli po šest. Domaći ponovo odmiču, sa četiri uzastopna poena, crveno-beli su ponovo na +5.

Zvezda uspostavlja brzu i tečnu igru i preko Kuzmića i Dženkinsa stiže do prednosti od osam poena (34:26). Budućnost u igri održava Boris Savović, koji je pogađa iz svih pozicija. Aktuelni šampion na desetominutni odmor odlazi sa šest poena prednosti (35:29).

Srpski predstavnik je dobro otvorio drugo poluvreme i serijom 4:0 vratio dvocifrenu prednost. Savović prvo gubi loptu, pa pravi namernu i tehničku grešku. Zvezda koristi poklon i sa pet poena Simonovića pravi seriju 10:0 i grabi ka finalu.

Rejnolds postiže četiri poena za goste, a spiker moli gledaoce da ne tresu koš. Ipak, Dženkins uzvraća trojkom, pogađa i Simonović i već je plus 20 za domaće (53:33). Zvezda je za četiri minuta treće četvrtine postigla 18 poena. Za Budućnost u trećoj deonici pogađa samo Rejnolds. Dženkins postaje najefikasniji u Zvezdi, a publika ga iz igre ispraća ovacijama. Simonović nasttavlja sa šuterskom serijom i sada je +22.

Budućnost igra bolje u finišu trećeg kvartala i sa sedam uzastponih poena, koliko-toliko sebi stvara šansu da se vrati u meč. Ipak, Bjelica zaustavlja seriju Budućnosti, a Volters sa 2+1 vraća stvari na svoje mesto.

Kuzmić postaje treći igrač sa dvocifrenim učinkom u Zvezdi, koja sigurno održava prednost u poslednjoj četvrtini. Budućnost propušta nekoliko prilika da ozbiljnije ugrozi protivnika.

Crveno-beli igraju sve bolje, čvrsto u odbrani i efikasno u napadu i privode ovaj duel kraju.

Gotovo je, Crvena zvezda je drugi finalista plej-ofa. Izabranici Dejana Radonjića nadigrali su Budućnosti i za titulu će igrati protiv Cedevite uz prednost domaćeg terena.