Jojić doneo bodove “jarčevima”, Hofenhajm srušio Bajern [VIDEO]

0
30

U prve četiri utakmice vanrednog 27.kola Bundeslige, domaći timovi bili su stoprocentni, uključujući i Hofenhajm koji je naneo drugi prvenstveni poraz Bajernu. Na terenima su bila i šestorica srpskih fudbalera.

Bavarci su poklekli kod Hofenhajma, što im je posle poraza u Dortmundu, drugi ovosezonski poraz. Hofenhajm je prvi put savladao giganta iz Minhena, i sada je Liga šampiona blizu malenog Sinshajma. Jedini strelac bio je hrvatski internacionalac, Andrej Kramarić, koji je u 21. minutu, na sjajan način savladao golmana Ulrajha.

Keln je golom našeg Miloša Jojića osvojio tri boda u duelu sa Ajntrahtom. Gol odluke viđen je u 52. minutu, a gosti iz Frankfurta su bez pobede već sedam kola. Pored Jojića, u drugom poluvremenu je u dresu ''jarčeva'' zaigrao i Neven Subotić, dok je za Ajntraht igrao novopečeni A reprezentativac, Mijat Gaćinović.

Da je Verder od početka sezone bio u ovakvoj formi, sad bi se borio za Ligu šampiona, a ne za opstanak. Ekipa iz Bremena je ubedljivo porazila Šalke, i došla do čak šeste pobede, u poslednjih sedam kola. Goste je načeo Gebre Selasije u 24. minutu, Kruze je iz penala povisio na 2:0, a konačan rezultat postavio je Egeštajn u 80. minutu. Za Verder je igrao Miloš Veljković, a za Šalke Matija Nastasić.

Ubedljivi su bili i ''milioneri'' iz Dortmunda, mada su tek u finišu meča dotukli Hamburger našeg Filipa Kostića. Gonzalo Kastro je u 13. minutu doveo Borusiju u vođstvo, da bi u 81. Kagava rešio sve dileme. U strelce se, naravno, upisao i Obamejang, i to u sudijskoj nadoknadi, čime je preuzeo prvo mesto na listi strelaca sa 25 golova.

Hofenhajm – Bajern 1:0 (1:0)
Dortmund – Hamburger 3:0 (1:0)
Keln – Ajntraht 1:0 (0:0)
Verder – Šalke 3:0 (1:0)