Sergej Milinković- Savić vladar Rima, Lacio u finalu Kupa! [VIDEO]

0
55

Roma – Lacio  3:2 (1:1) – prvi meč 0:2
El Šaravi 43', Salah 66', 90' – Milinković – Savić 37', Imobile 56'

Ekipa Lacija prvi je finalista italijanskog Kupa, a najzaslužniji za eliminaciju gradskog rivala je naš mladi reprezentativac, Sergej Milinović – Savić, koji je u oba meča derbija ''della capitale'',bio strelac protiv ''vučice''.

Roma je napala od starta, želeći da što pre umanji prednost Lacijala iz prvog meča. Džeko je imao priliku u 5. minutu, a u 20. je Strakoša zaustavio pokušaj El Šaravija. Lacio je poveo u 37. minutu. Šutirao je Imobile, golman Rome Alison je odbio loptu, međutim, na pravom mestu bio je Milinković – Savić, i poslao je u mrežu. Roma je brzo izjednačila preko El Šaravija, i sa rezultatom 1:1, otišlo se na odmor.

Milinković – Savić se revanširao Imobileu asistencijom u 56. minutu, za novo vođstvo Lacija. Deset minuta kasnije El Šaravijev udarac zaustavila je stativa, ali se lopta odbila do Salaha, i Egipćanin je poravnao na 2:2. Propuštali su Strotman i Salah kasnije prilike za Romu, a ''vučica'' je ipak stigla do pobede, nažalost po njih, samo pirove, drugim golom Salaha u 90. minutu. Sudija Ricoli je produžio meč 4 minuta, ali je Lacio sačuvao svoju mrežu u tom intervalu.

U revanšu drugog polufinala, sastaju se Napoli i Juventus, a ''stara dama'' je trijumfovala u prvom meču sa 3:1.