Da se zna ko je gazda: Đoković podsetio na najbolje dane i doneo prvi poen Srbiji [FOTO]

0
53

Novak Đoković – Albert Ramos Vinjolas 3:0 (6:3, 6:4, 6:2)

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, doneo je prvi poen Dejvis kup reprezentaciji Srbije u četvrtfinalnom duelu sa Španijom.

Drugi teniser sveta dobrom igrom je potvrdio da mu je pauza prijala i da je povreda lakta, zbog koje je propustio turnir u Majamiju, prošlost.

Albert Ramos-Vinjolas, trenutno 24. igrač sveta nije imao ni promil šanse u duelu sa Đokovićem, koji mu je u današnjih 116 minuta, koliko je trajao meč, dozvolio samo jednu brejk loptu.

Prvi set trajao je 33 minuta, Đokoviću je za njegovo osvajanje bio dovoljan jedan brejk koji je napravio u šestom gemu. Iako je mogao ranije da ga reši u svoju korist s obzirom da je imao dve set lopte u osmom gemu ipak je nešto kasnije sigurno osvojio svoj servis gem i poveo 1:0.

Slična situacija viđena je i u drugom setu, ponovo je viđen samo jedan brejk, ali uz napomenu da je srpski teniser u ovom delu igre izgubio samo tri poena u gemovima u kojima je servirao.

Prva polovina trećeg seta protekla je u furioznoj igri Đokovića koji je poveo 3:1, ali je onda i Španac malo opustio ruku i u šestom gemu prilično namučio rivala – nekoliko izjednačenja i jedna brejk lopta za desetak minuta koliko je gem trajao, ali je Đoković našao izlaz iz te situacije, dobio gem i odmah zatim napravio novi brejk koji je razbio sve nade Španca da može da se vrati u meč. Poslednji gem u meču osvojio je bez izgubljenog poena na oduševljenje publike u dvorani "Aleksandar Nikolić".

Đoković je osvojio 84 odsto poena posle prvog i 68 odsto nakon drugog servisa, napravio je 15 vinera više i 9 neiznuđenih grešaka manje od rivala.

U drugom meču dana sastaće se Viktor Troicki i Pablo Karenjo-Busta.