Srbija na pragu polufinala, Španci bez osvojenog seta prvog dana

Viktor Troicki – Pablo Karenjo Busta 3:0 (6:3, 6:4, 6:3)

Srpska Dejvis kup reprezentacija na pragu je plasmana u polufinale, pošto je posle prvog dana povela sa 2:0 protiv Španije.

Drugi poen našem timu doneo je Viktor Troicki, savladavši Pabla Karenja-Bustu, inače 19. tenisera sveta, sa ubedljivih 3:0, a igralo se "samo" sat i 48 minuta.

Troicki je prvi set dobio zahvaljujući brejku kod rezultata 4:3, a zatim je na svom servisu uspeo da iskoristi treću set loptu. U drugom delu igre do brejka je stigao ranije, pri rezultatu 3:3, zatim je propustio dve set lopte u devetom gemu seta, da bi osvajanjem gema u kojem je servirao poveo sa 2:0.

Zbunjenost svog rivala naš teniser je iskoristio u prvom gemu trećeg seta, oduzeo mu servis i najavio svoj maksikalan trijumf. Do njega je došao upravo na servis svog rivala i taj deo igre dobio sa 6:3.

Troicki je odservirao 10 asova, naspram samo 3 Karenja-Buste. Samo jednu duplu grešku je napravio Viktor, a protivnik čak četiri. I u svim ostalim statističkim podacima naš igrač bio je bolji i rekli bismo da je odigrao jedan od bojih mečeva u ovoj godini.
Inače, bio je to prvi međusobni okršaj dvojice tenisera.

U prvom meču Novak Đoković je podsetio na svoje najbolje dane i sjajnom igrom savladao Alberta Ramosa-Vinjolasa.