Nemaju sve bajke srećan kraj, Zvezdini snovi srušeni u Istanbulu [VIDEO]

0
29

Darušafaka – Crvena Zvezda 78:62 (25:14, 18:18, 12:17, 23:13)

Ovogodšinja sezona u Evroligi za Crvenu Zvezdu završena je onako kako je i počela, porazom od Darušafake. Nisu vredele sve one pobede, njih čak 16 i odlične igre između ove dve utakmice, u plej-of ide turska ekipa.

Mora se reći da je Zvezda svoje šanse prokockala mnogo pre ovog poslednjeg kola, porazima od Efesa i Olimpijakosa u Beogradu, kao i Barselone u gostima. Kockice se nisu poklopile i turski tim, zahvaljujući boljem međusobnom skoru, odlazi među osam najboljih.

Zvezda je, nesvojstveno sebi, loše ušla u meč. U odbrani su igrali mlako, što je domaćin iskoristio i ubacio dosta lakih poena, a u napadu totalno neorganizovano, pa su loptu, umesto ka košu, uglavno ubacivali u ruke rivalu. Rezultat takve igre video se na semaforu, 10:0 u drugom minutu. Radonjić je morao da zove tajm aut.

Prve poene za goste ubacio je Kuzmić, a onda je, uz faul, poentirao i Dangubić. Očigledna je bila namera Zvezdinih igrača da forsiraju unutrašnju igru, pa je lopta uglavnom išla na Kuzmića, a i Dženkins, Dangubić i Lazić pokušavali su da prodorima dođu do koša.
Turski tim je odgovorio šutem za tri poena. Pogodio je Vilbekin, a nešto kasnije i Vonamejker, da bi četvrtinu zatvorio Moerman, za 25:14.

Jović je nedostajao u organizaciji napada i to je bilo vidljivo od samog početka. Kod rezultata 27:18, domaći prave mini seriju od 7:0, i dolaze do maksimalne prednosti od 16 poena. Tek tada Zvezda uspeva da u odbrani zaigra sa više energije, i to se osetilo i na rezultatu. Dangubić je sa linije bacanja, tri minuta pre poluvremena, smanjio na -8, 36:28. Šteta što su u tom dobrom Zvezdinom razdoblju, zicere promašivali Volters, Mitrović i Simonović, a i nekoliko lopti su domaćima poklonili Dženkins i Tompson, koji je loše gradio ofanzivni skok Darušafake. Zvezdin nalet ponovo je prekinuo Skoti Vilbekin trojkom, posle ofanzivnog skoka domaćih, a na poluvreme se otišlo sa 43:32 za Turke.

Vonamejker, Vilbekin i Klajburn bili su najzapaženiji kod Darušafake, a u Zvezdi je dvocifren bio samo Marko Simonović sa 10 poena.
Ni početak drugog poluvreman nije bio najsjajniji, pa je domaćin lako ubacio šetiri poena. Od tog trenutka Zvezda je počela da liči na sebe. Sa šest uzastopnih poena, prednost, najzad, pada na jednocifrenu, 47:38. Dženkins nešto kasnije smanjuje na +7, i beogradski tim se vratio u igru. Darušafaka je zaustavljena na samo 12 poena u trećoj deonici, a u jednom trenutku bilo je samo 5 razlike za domaće, ipak, u poslednjih 10 minuta ušlo se sa 55:49.

Dangubić je poentirao za najmanju prednost Turaka od onog nesrećnog starta utakmice, 55:51. A onda, kao po pravilu, Darušafaka ubacuje trojku, ovog puta Anderson, a nešto kasnije i Žižić zakucava, pa domaći beže na +9. Šest minuta pre kraja, precizan sa distance bio je i Batuk, pa je ponovo dvocifrena razlika 63:53.

Zvezdu je u igri držao precizni Dženkins, ali Radonjić, čini se, kasno na klupu šalje neubedljivog Tompsona, koji je promašio dva, možda i ključna šuta. Kako se bližio finiš Darušafaka je bila sve sigurnija, a Zvezda je pokušavala šutevima za tri poena da uhvati priključak, ali večeras raspoloženog strelca nije bilo, Simonovićev promašaj, tri minuta pre kraja, bio je 15. van linije za tri, uz samo jednu trojku koju je postigao Volters. Ispuštena lopta Tompsona, kod rezultata 70:58, dva i po minuta pre kraja, srušila je sve nade u bajkovit kraj takmičenja.

Vonajemker je meč završio sa 22 poena i 5 asistencija, Vilbekin je dodao 14, uz 4 ubačene trojke. Žižić je odigrao odličnu utakmicu sa 11 koševa i 8 skokova, od čega je polovina u napadu. Dvocifren je bio i Klajborn sa 10 poena i 6 skokova.

Najefikasniji u Zvezdi bio je Kuzmić sa 14 poena i 6 skokova, Dženkins je ubacio 12, a Simonović je ostao na 10 iz prvog poluvremena.